newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

На українських миротворців в Ліберії чекає відповідальна місія - експерт ООН

222
На українських миротворців в Ліберії чекає відповідальна місія - експерт ООН

Українському миротворчому контингенту в понеділок, 16 січня, належить досить складна і відповідальна місія щодо забезпечення охорони порядку на інавгурації президента Ліберії Еллен Джонсон-Серліф у Монровії. З такою заявою виступила спеціальний спостерігач ООН Ванесса ле Роа.

Видео дня

За її словами, в даний час ситуація в Ліберії, в цілому, і в столиці країни, зокрема, вважається «дуже напруженою», і від професіоналізму українських військових, не в останню чергу, залежить доля не тільки церемонії, а й «наступних за нею подій».

"У миротворців з України є непоганий досвід врегулювання конфліктів в Африці. За останній час в зоні їхньої відповідальності в регіоні не відбулося жодного серйозного зіткнення. Цього було достатньо для того, щоб вибір щодо забезпечення безпеки інавгурації Джонсон-Серліф припав саме на них ", - сказала ле Роа.

Згідно з офіційною інформацією, українські вертольоти Мі-24 будуть з повітря супроводжувати колони автомобілів VIP-персон від аеропорту Монровії до президентського палацу. Крім того, кілька десантно-транспортних вертольотів Мі-8МТ, переобладнаних для медичних цілей, заступлять на чергування на околиці ліберійської столиці. Їхня мета - протягом 30 хвилин доставити до місця можливих зіткнень десантну і евакуаційну групи. На інавгурацію Еллен Джонсон-Серліф, переобраної президентом Ліберії в кінці 2011 року, прибудуть представники США, Великобританії, Франції, Китаю і ряду африканських держав.