УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Чорнобильцям погрожують психлікарнею

300
Чорнобильцям погрожують психлікарнею

Голова луганської обласної організації "Союз Чорнобиль Україна" Іван Волчанський погрожує запроторити до психлікарні чорнобильця-ліквідатора Володимира Рєпіна з Лисичанська. Мовляв, добивається виплати відповідних чорнобильських пенсій. Про це розказав сам Рєпін.

Видео дня

"Тиждень тому Іван Волчанський сказав про мене, що "якщо він і далі буде на своєму стояти, то ми через СБУ здамо його на "дурку", наколють його і буде дурнем". Сказав це заступнику голови лисичанської міської організації "Союз Чорнобиль" - той їздив на нараду і порушив моє питання: що я хочу зустрітися з прем'єром Азаровим і вирішити питання з пенсіями. Бо Азаров говорить одне – наш Пенсійний фонд робить зовсім інше. За січень мені нарахували 1800 – до цього в Пенсійному порахували, що нібито буду отримувати 2550. А по судам відсудив 7200. Деяким дійсно почали виплачувати 8200, бо вони працювали шахтарями, отримували нормальну зарплату. Я працював водієм. Але ж Азаров говорив, що "ми вам "зрівнялівку" зробимо, буде у вас по 8 тисяч". Дійсно, шахтарі так і почали отримувати. А колгоспники, "строковики"? Вони ще менше отримують – їм нарахували по 1100. Чому слова не збігаються зі справою? Він казав, що по "мінімалці" ми будемо отримувати 515 доларів – це близько 4-х тисяч гривень. Навіть їх немає", - сказав ліквідатор.

Чорнобильці знову будуть їхати до столиці протестувати, повідомив Володимир Рєпін.

"16-го числа будемо їхати в Луганськ – в Пенсійний фонд та на зустріч з губернатором. Дізнаємося, коли буде засідання облради, подивимося, чи підтримають нас. Міські депутати нас вже підтримали. Якщо підтримають і обласні – будемо знову їхати на Київ. Підемо під Кабмін, будемо протестувати. По Луганській області вже є більше трьох тисяч чорнобильців, які мене підтримують, які готові покинути домівки і поїхати боротися за свої права", - підсумував чорнобилець.

Володимир Рєпін – ліквідатор, інвалід 2-ї групи. В 1992 році лікарі встановили у нього променеву хворобу. Він – один із чорнобильців, що голодували в Маріїнському парку. Вимагали виплати пенсій відповідно законодавства – 6, 8, 10 мінімальних пенсій інвалідам 1-ї, 2-ї, 3-ї груп. Уряд не дослухався до вимог чорнобильців, тому вони припинили голодування. Після закінчення голодування всі його учасники лягли до лікарні.