УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ставлення влади до чорнобильців огидне – правозахисник

213
Ставлення влади до чорнобильців огидне – правозахисник

У 2011 році влада вела себе бридко і огидно. Все говорить про те, що в 2012-му році нічого не зміниться. Про це заявив глава правління Української Гельсінської групи з прав людини Євген Захаров, коментуючи підсумки 2011 року, а також даючи прогноз на 2012 рік.

"У 2011 році ситуація в області прав людини стала значно гірше, ніж була в 2010 році. За минулі два роки з'явилися дуже погані тенденції. Я змушений констатувати наявність політичних переслідувань громадських організацій, рухів і опозиціонерів.

При цьому активно використовуються правоохоронні органи - міліція, прокуратура і Служба безпеки України. Такого не повинно бути в країні, яка є членом Ради Європи", - підкреслив Захаров.

Особливе неприйняття, за його словами, викликає ставлення влади до найбільш незахищених верств населення. "Ставлення влади до чорнобильців просто огидне. Особливо гидко це виглядає на тлі дорогих автомобілів чиновників, безкоштовних квартир, золотих унітазів і безкраїх угідь", - зазначив Захаров.

У 2012 році, за його словами, ситуація в сфері захисту прав людини в Україні краще не стане. "Дивлячись на всі тенденції, які були закладені владою, можна сміливо прогнозувати, що змінювати встановлений курс ніхто не буде, хіба що народ сам виступить проти такого ставлення до себе", - підсумував правозахисник.