newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

На Україну насувається грип

222
На Україну насувається грип

Після 20 лютого Україну може накрити друга хвиля грипу – як звичайного (вірус «Брісбен»), так і пандемічного («Каліфорнійський», або «свинячий»).

Видео дня

Про таку небезпеку заявляють медики і МОЗ.

«Я цього не виключаю. Крім того, епідемічна ситуація може накластися на паводок», – заявив міністр охорони здоров’я Василь Князевич. Його слова підтверджує головний імунолог Києва Олег Назар: «Ми очікуємо другу хвилю сезонного і пандемічного грипу вже в 20-х числах лютого. Максимум – через тиждень-другий. Ймовірно, епідемія триватиме до середини березня. Паводок, який прогнозують синоптики в березні-квітні, може посилити проблему – адже він спричинить погіршення санітарної ситуації і принесе зайвий стрес, шкідливий для імунної системи», пише газета «Сегодня».

За словами Назара, географія грипу зміниться – якщо попередній спалах епідемії почався на заході, дійшов до центру України та м’яко торкнувся сходу, то тепер вогнищем стануть східні регіони: «Чекаємо, що «Каліфорнію» нам везуть на цей раз із Середньої Азії. Під час першої хвилі на сході країни менше людей перехворіло на «свинячий грип», відповідно, в меншої кількості людей є імунітет, – припускає Олег Володимирович. – А на заході захворюваність буде менша, ніж раніше. Адже, крім імунітету, люди там стали більш обережними. З цих же причин в цілому по країні ми чекаємо менш потужну епідемію, ніж у листопаді-грудні».

Як повідомили у прес-службі Мінохоронздоров’я, в Україні зареєстрована російська вакцина від «свинячого грипу». Правда, коли почнуть щеплювати, важко сказати, відзначивши лише, що до Мінфіну скеровано лист з проханням виділити 34 млн грн на закупівлю вакцини. На сьогодні, за словами Князевича, в країні – спокійна епідемічна ситуація. За останній тиждень (з 8 по 15 лютого) на грип і ГРВІ захворіло понад 230 тисяч осіб (найбільше в Києві, Донецькій та Дніпропетровській областях), з них 17 померли (в розпал епідемії тільки за добу грип забирав життя до 40 осіб).