newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Чорновіл не вважає Януковича здатним створити коаліцію

198
Чорновіл не вважає Януковича здатним створити коаліцію

Віктор Янукович сам поставив хрест на формуванні нової коаліції, заявив позафракційний депутат України Тарас Чорновіл.

Видео дня

Він нагадав регіоналам фразу із старої реклами: ''Іноді краще жувати, ніж говорити''.

''Якщо Янукович-президент не хоче бути англійською королевою, а Президентом, який може впливати на те, що він обіцяв своїм виборцям, то він повинен був добре подумати, з ким йому формувати коаліцію. І якщо, окрім БЮТ, є варіант створити коаліцію з НУ-НС, то потрібно дуже добре думати, що говорити'', - сказав депутат.

Чорновіл нагадав, що Янукович перший тиждень після виборів зробив ряд заяв, які категорично не сприймаються депутатами від НУ-НС, зокрема, про мову, про стосунки з Росією, розміщенні ЧФ РФ і газовому консорціумі. ''До цих заяв НУ-НС своєю більшістю був готовий до утворення коаліції з ПР і Блоком Литвина. Наскільки мені відомо, вже було задекларовано 34 голоси і спокійно можна було забрати ще, але перші ж заяви Януковича відвернули їх'', - відмітив депутат.

За словами Чорновола, НУ-НС також був обурений заявами замголови фракції ПР Бориса Колеснікова про те, що ''нашоукраїнці'' так рвуться в коаліцію, що аж вибивають двері''.

На сьогодні, за словами депутата, вступити в коаліцію з ПР згодні представники ''Єдиного Центру'' і 14-15 чоловік з НУ-НС.

'''Регіонали повинні зрозуміти, є речі, які не продаються. Я розумію, що дуже багатьох людей готові узяти посадами або ще чимось, але за своїми політичними іграми регіонали не зрозуміли, що у них є грань, яку не можна перейти'', - підкреслив він.

Чорновіл прогнозує, що після заяви Януковича, старий формат коаліції може збережеться і ''ніхто не зможе назвати прізвище Президента України по аналогії з Німеччиною. Ось хто знає прізвище президента Німеччини? Мало хто, тому що він ні на що не впливає. В той же час усі знають ім'я канцлера цієї країни. Ось також ризикує впливати на усе і ні на що Віктор Федорович Янукович, завдяки своїй мові і своїм радникам'', - заявив парламентар.

Що стосується чуток про багатомільйонні хабарі, які пропонували депутатам за входження в нову коаліцію, Чорновіл відмітив: ''Цифри про мільйони ходять в анекдотах, а у ВР час від часу ходять гроші, але не йдеться про десятки тисяч доларів. Можливо, хтось виторгував декілька сотень, але про мільйони не йшлося. Я не знаю, чи давали комусь гроші за вступ в коаліцію, тому коментувати це не можу'', - підсумував нардеп.

Напередодні, 17 лютого, голова Верховної Ради Володимир Литвин попросив коаліцію в 10-денний термін надати документи, що підтверджують її існування, зокрема списки не менше 226 депутатів, повідомляє forUm.