newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

ОПЗ може купити міжнародний консорціум

171
ОПЗ може купити міжнародний консорціум

Норвезька компанія Yara International, що є світовим лідером у виробництві добрив, створила міжнародний консорціум для участі в приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ), повідомляє газета "Дело".

Видео дня

Партнерами норвежців стали компанія Kulczyk Holding SA, контрольована найбагатшою людиною в Польщі Яном Кульчиком, а також лівійська Libyan Investment Authority. 

Потужний консорціум, за оцінками учасників ринку, може стати одним з основних претендентів на перемогу в приватизаційному конкурсі. "Це буде дуже незручний суперник, у першу чергу для Привата і його партнерів, які, очевидно, розраховують тільки на перемогу", - зауважив газеті співрозмовник у керівництві однієї з хімічних компаній. 

Раніше співвласник української фінансово-промислової групи Ігор Коломойський заявив, що Приват братиме участь у конкурсі з продажу ОПЗ разом зі структурами Олександра Ярославського (контролює Черкаський Азот) і з іншими компаніями, назви яких поки не розголошуються. 

Як пише видання, ще одним серйозним претендентом на ОПЗ, який, за оцінками фахівців, має у своєму розпорядженні достатньо коштів для покупки підприємства, є афілійований з Газпромом Азот-Сервіс. Ця компанія також вже підтвердила свій намір брати участь у конкурсі.

Стартова ціна Одеського припортового заводу складе $524,5 млн. Ігор Коломойський раніше заявляв, що максимальна ціна заводу може скласти $1 млрд. Аналітик інвесткомпанії DCH Олександр Бірюк вважає, що в умовах конкуренції вартість ОПЗ дійсно може досягти цієї цифри. 

Проте від покупця заводу буде потрібно ще більших коштів. Новому власникові доведеться витратитися, по-перше, на погашення боргів заводу. За даними генерального директора ОПЗ Валерія Горбатка, за перше півріччя цього року збитки підприємства склали 38 млн. грн. До того ж умовами приватизації передбачено, що протягом п'яти років інвестор повинен вкласти 1,3 млрд грн у розвиток виробництва і 92 млн грн в екологічні програми, зазначає Дело. 

Аналітик інвесткомпанії Драгон Капітал Тамара Левченко вважає, що саме великі витрати, пов'язані з придбанням ОПЗ, а також плачевна ситуація в хімічній галузі стали основними причинами об'єднання претендентів на купівлю ОПЗ у консорціуми. 

Так, ще в 2008 році Yara International заявляла про намір брати участь у конкурсі самостійно. "Зараз, коли ціни на добрива знизилися і попит на цю продукцію впав, норвезька компанія вже не заробляє, як раніше. Покупка ОПЗ для неї могла бути скрутною", - зазначила Левченко. 

У самій Yara International про причини входження до консорціуму конкретно не говорять. "Якщо ми володітимемо ОПЗ у складі інтернаціонального консорціуму, нам простіше буде реалізувати його продукцію на міжнародних ринках і взагалі управляти ним", - заявив віце-президент Yara International зі зв'язків з інвесторами Торге Квідал.

Видання також зв'язалося з Kulczyk Holding SA і Libyan Investment Authority. Проте вчора ці структури не надали свої коментарі щодо участі в консорціумі з приватизації ОПЗ. Нагадаємо, що лівійці вже заявляли про інтерес до заводу під час візиту до арабської країни українського прем'єра Юлії Тимошенко.