Повінь у Чехії: 13 загиблих, сотні міст під водою

306
Повінь у Чехії: 13 загиблих, сотні міст під водою

 У Чеській Республіці вже кілька днів поспіль тривають сильні дощі й грози. Зокрема, за останні вихідні сильні зливи затопили деякі території на півдні і сході Чехії, різко піднявся рівень води в річках і потоках. Під водою опинились частини сотень населених пунктів. У результаті повені вже загинули 13 осіб.

Видео дня

За останніми повідомленнями, найбільше велика вода нині загрожує півдневі Чехії, де оголосили надзвичайний стан. В інших місцях вода вже спадає, але через очікувані нові зливи не виключають, що може піднятися знову.

У цілому від повені потерпіли три частини країни – Морава на сході, Силезія на північному сході й Південночеський край на півдні.

Число осіб, яких вода вигнала з домівок, сягає загалом по країні 6 тисяч. Поруйнована водою понад тисяча будинків, розмиті шосейні дороги, залізничні колії. За попередніми підрахунками, втрати від повені вже сягнули в перерахунку 310 мільйонів доларів США.

Як повідомляє "Радіо Свобода", до повені готується також і Прага. Рівень води в річці Влтаві в межах столиці Чехії почав підніматись. Щоб не допустити значних збитків, розпочато роботи для зміцнення берегів, зупинений також рух водного транспорту.

Цьогорічна повінь – третя за наслідками за останнє десятиліття. Найбільші втрати в історії Чехії принесла велика повінь 2002 року, коли під водою опинилась велика територія третини теренів країни. Тоді загинуло 17 осіб.