newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко: вступ до НАТО - питання часу

321
Ющенко: вступ до НАТО - питання часу

Президент України Віктор Ющенко вважає, що членство України в НАТО – це питання часу.

Видео дня

Про це він заявив в інтерв'ю агентству DPA.

При цьому він відзначив, що альтернатив вступу до Альянсу немає. «Членство у НАТО є довгостроковим проектом, питанням часу. У нашій країні впродовж 70 років люди не бачили правди. Їм треба дати час. Але в одному я упевнений: єдиний вихід для нашої країни, для будь-якої країни - це колективна модель безпеки. Країни не існує, якщо вона не є безпечною. І у Європи, я переконаний, теж немає альтернативи. Ми є частиною Європи, і єдиною політикою для нас може бути участь в цій системі безпеки. І я настроєний оптимістично з цього приводу», - підкреслив глава держави.

Ющенко також відзначив, що підтримка вступу України в НАТО серед населення України зростає. «Якщо чотири роки тому лише 17% українців були за НАТО, то сьогодні їх біля 33%», - заявив Гарант.

«Якщо б ви запитали у болгар в 2000 році або у словаків у 1998, чи хочуть люди бути в НАТО, аби ви поставили це питання в будь-якій країні, яка колись була членом Варшавського договору, а потім отримала незалежність, ви б не отримали чіткої відповіді», - сказав Ющенко.

Він знову підкреслив, що питання про вступ до Альянсу «будет вирішувати лише український народ, і ніхто інший».

Нагадаємо, що в грудні на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО Альянс не надав Україні ПДЧ, заснувавши для неї річну національну програму.

При цьому генеральний секретар блоку Яап де Хооп Схеффер відзначив, що Україна стане членом НАТО.

У свою чергу міністр закордонних справ нашої країни Володимир Огризко заявив, що річна національна програма - це і є ПДЧ.