newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Інвесторам українські акції нецікаві

210
Інвесторам українські акції нецікаві

Різкий спад у глобальній економіці, девальвація гривні на 60%, погіршення макроекономічної і загострення внутрішньополітичної ситуації звели до мінімуму інтерес іноземних інвесторів до українських цінних паперів.

Видео дня

Таку думку висловив генеральний директор ЗАТ «ФК Сократ» Володимир Пономаренко.

За його словами, падіння світового і, як наслідок, українського фондового ринку в 2008 році зумовило значне зменшення кількості укладених операцій в другому півріччі. Основний їх об'єм був здійснений за рахунок виходу нерезидентів з цінних паперів українських компаній, відзначив Пономаренко.

Як прогнозує гендиректор «ФК Сократ», в 2009 році фондовий ринок знаходитиметься в бічному тренді з вірогідним невеликим зростанням в кінці року. На спільному фоні зниження фінансових показників багатьох компаній, а також можливого ряду дефолтів по корпоративних облігаціях можна чекати лише невеликий об'єм спекулятивних інвестицій в окремі папери, вважає Пономаренко.

Серед найбільш цікавих для інвесторів секторів він відзначив сектор виробників споживчих товарів і сільське господарство.

На думку Пономаренка, інвестори знаходяться у вичікувальній позиції, спостерігаючи, як розвиватиметься ситуація на глобальних і локальному ринках. Він підкреслив, що «цінні папери більшості українських компаній знизилися на 80-90%, і деякі торгуються в районі номіналу, але за відсутності зовнішніх і внутрішніх стабілізуючих чинників інвестори вибірково підходити до здійснення своїх інвестицій», передає УНІАН.