newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Україна доплатить Газпрому за транзит газу

153
Україна доплатить Газпрому за транзит газу

Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський прогнозує, що збитки НАК «Нафтогаз України» в першому кварталі 2009 року від послуг з транзиту російського газу становитимуть близько 200 млн. дол.

Видео дня

Як передає УНІАН, про це він сказав сьогодні на брифінгу в Києві.

За словами Соколовського, за перший квартал Україна формально заробить трохи більше 500 млн. дол., і водночас, для того, щоб забезпечити транзит Україна повинна буде придбати технологічний газ для забезпечення транзиту на суму близько 700 млн. дол.

«Ми фактично доплачуватимемо за те, що виконуємо свою роботу», - сказав він.

Соколовський пояснив, що для забезпечення транзиту в першому кварталі необхідно купити 1,99 млрд. кубометрів газу, а ціна на газ в першому кварталі становить 360 дол. за тисячу кубометрів, тобто необхідно купити газ на суму близько 700 млн. дол. При цьому він додав, що Україна як оплату послуг за транзит російського газу до Європи в першому кварталі одержить близько 500 млн. дол.

«Різниця майже мінус 200 млн. дол.», - додав він. При цьому Соколовський висловив надію, що в другому-третьому кварталах дана ситуація поліпшиться.