newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Єхануров протестує: контрактна армія нереальна

165
Єхануров протестує: контрактна армія нереальна

Міністр оборони України Юрій Єхануров заявляє, що здійснити перехід Збройних сил України на комплектування військовослужбовцями служби за контрактом до 1 січня 2009 р. нереально. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Єхануров зазначив, що зростання в 2008 р. чисельності військовослужбовців контрактної служби від прогнозованих 7,5 тисяч осіб становила лише 1 тис. 219 осіб. Отже, за його словами, на сьогодні чисельність військовослужбовців-контрактників у ЗС становить 53 тис. за потреби в 100 тис.

Крім того, міністр повідомив, що стан фінансування армії цього року не забезпечує в повному обсязі виконання всіх основних заходів щодо забезпечення переходу ЗС до комплектування військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом, на 2008 - 2010 рр. За його словами, з урахуванням прогнозованих витрат держбюджету-2009 на потреби оборони в розмірі 10,8 млрд грн вже сьогодні практично ставиться під сумнів виконання в повному обсязі заходів, передбачених перспективним планом переходу ЗС України на контрактну основу на 2009 р. Враховуючи недофінансування цих заходів, мінімальний рівень фінансування ЗС наступного року має становити близько 23 млрд грн.

Видео дня

Нагадаємо, вчора, 16 вересня, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що хоче переконати Президента в необхідності переходу на контрактну армію з 1 січня 2009 року.

«Ми хочемо все-таки переконати Президента, й для цього в нас є і бюджет, і все, щоб з 1 січня термінову службу зупинити й перейти на контрактну армію», - заявила Тимошенко.

9 вересня Тимошенко заявила, що розраховує, що Верховна Рада прийме закон про перехід на контрактну армію з 1 січня 2009 року, й звернулася до Міністерства фінансів передбачити в проекті державного бюджету наступного року необхідні для цього витрати.

Того ж дня міністр оборони України Юрій Єхануров зазначив, що здійснити перехід Збройних сил України на комплектування військовослужбовцями контрактної служби до 1 січня 2009 року неможливо. За словами Єханурова, для реалізації цього завдання протягом кількох місяців необхідно набрати близько 30 тис. контрактників. При цьому він повідомив, що, наприклад, за весь поточний рік кількість таких військовослужбовців у ЗСУ збільшилася всього на 1 тис. 211 ос. і становила в цілому 53 тис. за потреби у 80 тис.