newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

«Аль-Каїда» переїздить з Іраку до Афганістану та Пакистану

183
«Аль-Каїда» переїздить з Іраку до Афганістану та Пакистану

Перші особи сунітської терористичної організації «Аль-Каїда» виїхали з Іраку до Афганістану. Керівники угрупування також стали відправляти нових соратників не до Іраку, а на територію Афганістану та Пакистану, пише у четвер The Washington Post із посиланням на джерела в «Аль-Каїді» й іракській розвідці.

За інформацією видання, влада США й адміністрація Іраку впевнені в тому, що останні дії «Аль-Каїди» свідчать про розлад в організації. Крім того, «Аль-каїда» залишає Ірак через серію «нищівних поразок» і вирушає до Пакистану й Афганістану, де справи у бойовиків йдуть трохи краще.

Водночас відповідальний за розвідку в штабі командувача американським військовим контингентом на території Іраку Девіда Петреуса бригадний генерал Брайан Келлер заявив, що американці поки не встановили достовірність інформації, що з'явилася у розпорядженні газети. Зазначимо, що 30 липня газета The New York TImes опублікувала скандальну статтю, в якій повідомлялося, що ЦРУ серйозно підозрює пакистанську розвідку в зв'язках із терористичними угрупуваннями. За інформацією видання, для з'ясування відносин із пакистанськими колегами до Ісламабаду вирушає високопоставлений співробітник ЦРУ. Влада Пакистану цю інформацію категорично спростувала, пише Lenta.ru.