newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

СБУ повісила Голодомор на євреїв і латишів

201
СБУ повісила Голодомор на євреїв і латишів

Український єврейський комітет заявляє, що опубліковані СБУ списки винних у Голодоморі 1932 – 1933 рр. зроблені вибірково й мають етнічну складову, перекладаючи таким чином відповідальність на євреїв і латишів.

Про це сьогодні на прес-конференції заявив президент УЄК Олександр Фельдман. Він підкреслив, що в опублікованих списках 19 прізвищ, серед яких переважають єврейські. Якщо людина змінила прізвище, то в дужках вказано її початкове прізвище та ім'я. Опубліковано прізвища працівників ОДПУ, які через свою посаду не могли мати безпосереднього відношення до репресій. Зокрема, вказано імена начальників статистичного й транспортного відділів ОДПУ.

Видео дня

«Хтось намагається незграбно підіграти середземцю, але він помиляється. У суспільстві несподівано спалахне такий вогник, який згасити буде дуже важко», - сказав Фельдман.

Президент УЄК вимагає «покласти на стіл» повний список винних у репресіях. При цьому підкреслює, що від Голодомору постраждали всі мешканці України, і євреї зокрема.

Оголошення такого списку Фельдман називає спробою скомпрометувати інтереси України. Він закликає суспільство боротися за розвиток толерантності й правдиву подачу історії.

Він також підкреслив, що сьогодні в Україні дітям через вищі навчальні заклади, зокрема МАУП, нав'язують такі хвороби, як ксенофобія та антисемітизм. Фельдман звернув увагу на негативні наслідки, до яких це може призвести. «Якщо сьогодні продається антисемітська література, то завтра ми отримаємо антисемітські іграшки», - підсумував він.