newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Ющенко: Жванія брав участь в організації отруєння

243
Ющенко: Жванія брав участь в організації отруєння

Президент України Віктор Ющенко вважає, що народний депутат від "Нашої України - Народної самооборони" Давид Жванія брав участь у підготовці його отруєння в 2004 р.

Про це він заявив сьогодні журналістам у Генеральній прокуратурі, передає РБК-Украина.

Нагадаємо, під час першого візиту Ющенка до Генпрокуратури, 22 липня, він уже заявляв про причетність Давида Жванії до його отруєння.

Жванія особисто організовував вечерю, в ході якої кандидата в Президенти України було отруєно діоксином, і впродовж того дня кілька разів наполягав, щоб зустріч відбулася, зазначив Ющенко, додавши, що він тоді приїхав до Володимира Сацюка без особистої охорони.

Видео дня

У цій справі можна підозрювати лише 3-х конкретних людей, і Жванія є одним із них, резюмував глава держави.

За словами гаранта, всі обставини отруєння починають "сходитися в одну мозаїку". Він заявив, що слідство "пройшло кожну секунду цієї зустрічі".

Щодо підозрюваного ним у своєму отруєнні народного депутата від НУ-НС Давида Жванії, Ющенко сказав: "Я хотів би, щоб Жванія дав відповіді на всі ці речі. Він стоїть перед відповідальністю. З ним поводяться коректно".

Ющенко також зазначив, що той факт, що 3,5 роки Жванія не давав свідчень у цій справі й зірвав допит минулого тижня, свідчить про підозри в його причетності до отруєння. "Слідство має спілкуватися зі Жванією, і воно з ним спілкуватиметься. Я сподіваюся, що свідки, які мали відношення до обставин отруєння, ніхто не встигне втекти".

Крім того, глава держави повідомив, що надасть свідчення стосовно тих людей, яких він підозрює в отруєнні.