Україна на межі громадянської війни - академік Семиноженко

168
Україна на межі громадянської війни - академік Семиноженко

Україна зазнає потужної зовнішньої інформаційної атаки, що спричинить зростання міжнаціональної напруженості всередині України та може привести до виникнення громадянського конфлікту. Росія не може змириться з порушенням балансу сил у Європі не на свою користь, пов’язаним із можливим вступом України до НАТО. Нестабільність навколо України залишатиме її у «підвішеному» стані, – вважає академік НАН України, голова «Українського форуму» Володимир Семиноженко.

Видео дня

Він переконаний, що про подібні наміри Росії свідчать останні висловлювання російських високопосадовців. Зокрема це стосується інформації, поширеної ЗМІ з посиланням на Президента Росії Володимира Путіна про те, що такої держави, як Україна не існує і більшість її території є російськими землями, дарованими Україні. Крім того, йдеться про виступ начальник Генштабу РФ Юрія Балуєвського про різного роду жорсткі заходи, в тому числі військові, яких вживатиме Росія щодо України, пише ЗІК.

Семиноженко закликає Президента, Прем’єр-міністра та спікера вимагати негайного скликання міжнародних переговорів за участю країн, що гарантували безпеку Україні в рамках Будапештського меморандуму.

«Держави, що гарантували безпеку України в обмін на ядерне роззброєння, повинні підписати новий міжнародний договір, в якому буде прописаний механізм забезпечення військової, економічної та політичної безпеки нашої держави. Слабкість України провокує сильні держави на агресію. В той час, як у світі розпочався новий виток гонки озброєнь, українська армія дедалі втрачає боєздатність. Міністр оборони Юрій Єхануров заявляє про незадовільне наповнення спецфонду Міноборони, а парламент та Кабінет міністрів фінансують Збройні Сили лише на 60% від бюджетного запиту (9,4 млрд грн замість 15,7 млрд грн)», – заявив Семиноженко.

За його словами, в той же час, Росія збільшує видатки на переозброєння в 1,3 раза до 2010 року, а до 2015 – у два рази. США розробляють космічну стратегію та модернізують власну ППО та ракетні війська. Японія намагається озброїтися касетними бомбами та посилює протиракетну оборону.

«Україна зможе захистити себе лише дипломатичними методами. Будь-яку війну вона програє, адже війна – це, насамперед, війна грошей. Якщо порівнювати військові бюджети України та світових держав, то в нас він складає лише $2 млрд, у Росії – $21 млрд, Південній Кореї – $28 млрд, Японії – $44 млрд, Китаї – $81 млрд, США – $700 млрд», – зауважує Семиноженко.