Голова МЗС РФ забрав слова Путіна про Україну назад

156
Голова МЗС РФ забрав слова Путіна про Україну назад

Президент Росії Володимир Путін у ході саміту НАТО в Бухаресті не говорив нічого такого, що можна розтлумачити як зазіхання на суверенітет України.

Видео дня

Про це в Москві заявив голова міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров. «Я переконаний, що всі, хто брав участь у Раді Росія-НАТО в Бухаресті, а потім намагався доносити до України свою інтерпретацію того, що говорив російський президент, робив це з негідними цілями. Російський президент не говорив нічого такого, що можна розцінити як зазіхання на суверенітет України», - цитує слова Лаврова РІА Новости.

Нагадаємо, минулого тижня з'явилася інформація про те, що Володимир Путін на саміті НАТО в Бухаресті назвав Україну не державою, а територією, частина якої «це Східна Європа, а частина, і значна, подарована нами (Росією)».

Як наголошувалося, так глава російської держави натякнув, що якщо Україну приймуть до НАТО, держава може просто припинити своє існування, оскільки Росія може розпочати відторгнення від сусідньої держави Криму, який є автономною республікою в складі України, і Східної України, де панують проросійські й антинатівські настрої.

Саміт Ради Росія-НАТО в Бухаресті проходив за рішенням альянсу в закритому для преси режимі. Слова Путіна на цій зустрічі цитувалися в ЗМІ лише з посиланням на джерела. Деякі засоби масової інформації стверджували, що Путін у своєму виступі поставив під сумнів суверенітет України.

Слід зазначити, що раніше Лавров у одному зі своїх інтерв'ю говорив про зворотне. Він підтверджував, що Путін піднімав у бесіді з Джорджом Бушем проблему розколу України вступом держави до НАТО.

Читайте на тему:

НАТО змусить Лаврова пояснити дещо Україні

Росія не допустить вступу України й Грузії до НАТОАнтиукраїнські аргументи Росії – нижче критики