Ющенко звільнив ректора, звільнить і директора

192
Ющенко звільнив ректора, звільнить і директора

Президент не має повноважень втручатися в автономію КНУ імені Тараса Шевченка.

Видео дня

Так на конференції Партії регіонів прокоментував учорашнє звільнення Віктора Скопенка нардеп Дмитро Табачник.

Віктор Скопенко

Він підкреслив, що 10 квітня ближче до одинадцятої ночі ректору надійшов дзвінок від високопоставленого чиновника із Секретаріату про те, що завтра 11 квітня об 11.00 Президент хоче зустрітися із вченою радою університету.

Табачник підкреслив, що Президент спізнився на раду на 2 години 4 хвилини й пробув там усього 8 хвилин, впродовж яких заявив, що припиняє своїм указом постанову Кабміну від 16.01.07, звільняючи чинного ректора й призначаючи виконуючого обов'язки.

«Згідно із законом, немає таких прав у Президента. Це так само зрозуміло, як і те, що не має Президент на Банковій вулицю замітати», - сказав нардеп.

Табачник також зазначив, що «Віктору Андрійовичу ввижаються його царські повноваження. Він учора зняв ректора університету. Наступний указ буде про призначення начальника 502-го жеку».

Табачник підкреслив, що це обурливо й у разі, якщо Скопенко незадоволений таким рішенням, він зобов'язаний звернутися до суду.

Підбиваючи підсумки, нардеп зазначив: «Мрії про диктаторські повноваження рано чи пізно сумно закінчуються в ті чи інші історичні періоди».

Посміхаючись, Табачник додав: «Він (Ющенко - ред.) завтра зніме директора тракторного або комбайнового заводу».

Також на конференції стало відомо, що кандидатом у мери від ПР буде Василь Горбаль і було озвучено першу п’ятірку кандидатів у депутати до Київради.

Нагадаємо, вчора Народного депутата, завідуючого кафедрою новітньої історії України історичного факультету, академіка НАНУ Володимира Литвина призначено тимчасово виконуючим обов’язки ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка.