Леніну продовжили "життя"

204
Леніну продовжили 'життя'

15 квітня Мавзолей Леніна планується відкрити після двомісячної перерви, пов'язаної з проведенням планових робіт, повідомили РІА Новости в Центрі зі зв'язків з пресою і громадськістю Федеральної служби охорони РФ.

Видео дня

Профілактичні роботи в Мавзолеї Леніна проводяться, як правило, раз на два роки.

За словами директора науково-дослідного й навчально-методичного центру біомедичних технологій Всеросійського інституту лікарських та ароматичних рослин (ВІЛАР) Валерія Бикова, сучасні російські технології дозволять зберігати тіло Леніна ще довгі роки. «Збереження можна забезпечити на невизначено довгий час. Сто років уже практично є», - сказав він.

Вчений також заявив, що фахівці, які займаються біохімічними роботами зі збереження тіла Леніна, поєднують напрацьовані підходи із сучасними російськими технологіями. При цьому, підкреслив академік, "на Заході застосовується лише тимчасове бальзамування, а в нас збереження зовнішності".

Биков також зазначив, що головну увагу фахівці приділяють анатомічному образу вождя. «Це не просто муміфікація, це складніше завдання», - сказав Биков.

У свою чергу, замдиректора Науково-дослідного центру біомедичних технологій ВІЛАР Юрій Денисов-Нікольський вважає, що за належного догляду й своєчасної профілактики тіло Леніна цілком може перебувати в Мавзолеї ще 100 років.

Тіло Леніна перебуває в прозорому саркофагу, який було виготовлено за планами й кресленнями інженера М.Курочкіна - творця рубінового скла для кремлівських зірок.

Фахівці працюють із тілом Леніна безпосередньо в пантеоні. Роботи займають півтора-два місяці, рідше - кілька днів. Вождю періодично змінюють костюм. Востаннє це відбулося в 2003 році.

Нагадаємо, що Мавзолей Леніна востаннє закривали в лютому 2008 року.