newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Голодуючі прорвалися в кабінет спікера

222
Голодуючі прорвалися в кабінет спікера

Опозиційна фракція грузинського парламенту "Права опозиція" в повному складі в понеділок розпочала голодування в приймальні голови парламенту Ніно Бурджанадзе. Тим самим фракція висловила підтримку акції Об'єднаної опозиції, радикальне крило якої напередодні оголосило голодування на проспекті Руставелі, коло будівлі парламенту, повідомляє РІА Новости.

Видео дня

Представники опозиції вимагають перегляду результатів президентських виборів 5 січня, звільнення осіб, затриманих, на думку опозиції, з політичних мотивів і врахування думки опозиції в конституційних поправках щодо травневих парламентських виборів. Напередодні до вимог опозиції додався вихід країни з СНД.

"Ми вітаємо приєднання до нашої акції "Нових правих". Це мужній крок. Ми оголосили голодування, тому що більше немає сил терпіти брехливі обіцянки керівництва країни. Ми більше нікому не віримо, зокрема Ніно Бурджанадзе", - заявив журналістам лідер Консервативної партії, депутат парламенту Грузії Звіад Дзидзигурі.

На акції в понеділок не немає деяких лідерів опозиції, які перебувають зараз в Естонії. Лідер партії "Шлях Грузії" Саломе Зурабішвілі, лідер Республіканської партії Давид Усупашвілі й один з керівників "Консервативної партії Грузії" Каха Кукава протягом трьох днів проведуть у Таллінні зустрічі з представниками уряду, парламентаріями й представниками громадських об'єднань.

Наразі в акції голодування в цілому бере участь близько 15 людей.

Зовні, коло будівлі парламенту, серед голодуючих - троє депутатів: Коба Давіташвілі, Звіад Дзидзигурі й Бідзина Гуджабідзе. У приймальні Ніно Бурджанадзе розмістилося десятеро представників партії "Нові праві", що входять до депутатської фракції "Права опозиція", на чолі з екс-кандидатом у президенти Давидом Гамкрелідзе.

Представники опозиції очікують збільшення кількості учасників голодування. Також у понеділок заплановано мітинг коло будівлі парламенту, учасники якого планують створити живий ланцюг.