УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Вибори в США: світ вітає Барака Обаму

243
Вибори в США: світ вітає Барака Обаму

Барак Обама, який отримав впевнену перемогу на президентських виборах США, приймає привітання від лідерів провідних країн світу.

Зокрема, з перемогою Обаму вже встигли привітати Гордон Браун і Ху Цзиньтао, Ніколя Саркозі й Таро Асо, а також президент Афганістану й лідери ХАМАСу.

Прем'єр міністр Великобританії Гордон Браун, якого цитують РІА «Новости», відзначив бачення майбутнього Обами. "Відносини між США й Великобританією життєво важливі для нашого благополуччя й безпеки… Барак Обама провів натхненну кампанію, його енергійна політика ґрунтується на прогресивних цінностях і баченні майбутнього», - наголошується в заяві Брауна

У свою чергу, лідери ХАМАСу в своєму привітанні заявили, що новий президент США "має покращувати зв'язки США з рештою світу, а не розмахувати великим американським кийком".

Голова ж КНР Ху Цзиньтао висловив сподівання на подальший розвиток відносин між двома країнами. "У новій історичній епосі… я з нетерпінням чекаю, що наші двосторонні відносини конструктивної співпраці вийдуть на новий рівень", - ідеться в письмовій заяві китайського лідера.

Прем'єр-міністр Японії Таро Асо заявив, що обрання Обами сприятиме зміцненню американо-японських відносин. "Я хочу докладати зусилля для подальшого зміцнення американо-японського альянсу й вирішувати різні проблеми міжнародного співтовариства в співпраці з наступним президентом Обамою", - йдеться в заяві голови японського уряду.

У свою чергу, Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що обрання Обами дає світу надію.

Також Обаму привітав президент Афганістану Хамід Карзай, який зазначив, що "обрання сенатора Барака Обами президентом США означає, що американський народ і решта всього світу вступають у нову еру - еру, де раса, колір шкіри й етнічна приналежність, я сподіваюся, зникнуть… з політичного життя".

Нагадаємо, що президентські вибори в США виграв Барак Обама. За останніми даними, сенатор від штату Іллінойс отримав 338 голосів вибірників, тоді як його головний суперник Джон Маккейн - 163.