newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Нацбанк знову обмежив валютні перекази за кордон

180
Нацбанк знову обмежив валютні перекази за кордон

Національний банк України (НБУ) посилив обмеження на валютні перекази за кордон фізичних осіб за поточними валютними неторговими операціями.

Відповідне рішення закріплено постановою НБУ №340, якою вносяться зміни до жовтневого рішення Нацбанку (№ 319) щодо стабілізації ситуації в банківському секторі.

«Встановити, що банки (фінансові установи) за дорученнями фізичних осіб - резидентів і нерезидентів можуть здійснювати за кордон України перекази іноземної валюти за поточними валютними неторговими операціями: без підтверджувальних (підстави для переказу) документів з поточного рахунку в інвалюті або без його відкриття - суму, яка в еквіваленті не перевищує 15 тис. грн на місяць», - цитує інтернет-видання Finance.ua текст документа.

Видео дня

Згідно з постановою, перекази інвалюти за поточними валютними неторговими операціями за дорученнями фізосіб на підставі підтверджувальних документів можливі на суму, яка в еквіваленті не перевищує 75 тис. грн на місяць, але тільки з поточних рахунків клієнтів.

У документі наголошується, що такі вимоги не поширюються на оплату витрат на лікування в медичних установах інших країн; на оплату витрат з транспортування хворих; на оплату витрат, пов'язаних зі смертю громадян за кордоном; на перекази, які здійснюються на підставі вироків і рішень судових і правоохоронних органів; на перекази, які здійснюються громадянами в разі виїзду за кордон на постійне місце проживання.

Як відомо, на початку цього року НБУ затвердив правила здійснення фізособами грошових переказів за кордон і всередині країни за поточними валютними неторговими операціями, лібералізував регламент пересилки українцями коштів за межі країни.

Відповідно до цього рішення фізосіоби-резиденти могли здійснювати за межі України перекази інвалюти без підтверджувальних документів у сумі, яка в еквіваленті не перевищує 15 тис. грн за один операційний день.

До переказів фізосіб за поточними валютними неторговими операціями належать, зокрема, перекази, пов'язані з оплатою праці, допомогою родичів, благодійною допомогою, відшкодуваннями за страховими випадками, преміями, успадкованими коштами, коштами за договорами дарування.