Україні потрібні нові формати співпраці з НАТО

228
Україні потрібні нові формати співпраці з НАТО

Українські політологи не змогли переконати Берлін щодо ПДЧ в НАТО – криза завадила.

Видео дня

Україна повинна шукати інші шляхи приєднання до НАТО, бо найближчим часом їй не вдасться отримати План дій з членства в Альянсі. Такий висновок зробили українські експерти, які в жовтні проводили консультації з німецькими колегами з приводу євроатлантичних прагнень України.

У грудні на засіданні міністрів закордонних справ НАТО Україні не слід розраховувати на ПДЧ та схвальні оцінки щодо підготовки країни до стандартів Північноатлантичного альянсу. І все це через чергову політичну кризу, каже голова наглядової ради фундації «Суспільність» Олег Рибачук.

«Ми на кожному кроці чули від німецьких політиків, як їм не вистачає в Україні постійних партнерів для спілкування, для вироблення спільної політики».

Директор міжнародних програм Центру імені Разумкова Валерій Чалий зауважив, що після грузинського конфлікту в європейському експертному середовищі виникла певна розгубленість.

«Зараз у Європі немає відповіді на питання, якою буде система колективної безпеки і яким буде місце України в цій системі. А події в Україні – оголошення дочасних парламентських виборів – ще додали Німеччині аргументів не підвищувати рівень співпраці й поставити хрест на отриманні ПДЧ Україною», - зазначив Валерій Чалий.

Він упевнений, що наступного року на ювілейному саміті НАТО шанси України отримати ПДЧ також дуже примарні. Тому, на його думку, українським дипломатам слід шукати нові формати співпраці з Північноатлантичним альянсом, оскільки у статутних документах НАТО чіткої вимоги пройти ПДЧ перед вступом до альянсу немає.