Україна і МВФ домовилися про кредит

240
Україна і МВФ домовилися про кредит

Україна досягла домовленості з місією Міжнародного валютного фонду стосовно аспектів економічної програми, яка за умови схвалення Радою директорів МВФ дасть можливість Києву отримати кредит МВФ для підтримки економічної стабільності країни в умовах світової фінансової кризи.

Видео дня

Надання фінансової підтримки МВФ залежатиме від "проведення низки заходів економічної політики, направлених на вирівнювання платіжного балансу у зв'язку зі зміною кон'юнктури на світових ринках", повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

В свою чергу, МВФ заявив, що досягнута домовленість з Україною про кредит stand-by строком на 24 місяці на суму SDR 11 млрд (близько $16,5 млрд) для підтримки антикризової програми. Відповідну заяву зробив керуючий директор МВФ Домінік Стросс-Кан.

Умовою надання кредиту є "збалансування бюджету і впровадження комплексних заходів відносно підтримки банківського сектора України, включаючи прийняття законодавчих змін, які необхідно схвалити найближчим часом українським парламентом".

"Підтримка з боку МВФ відкриває дорогу до прискореної співпраці України з іншими міжнародними фінансовими організаціями і на двосторонній основі дає можливість підсилити довіру приватних інвесторів і забезпечити стабільну роботу банківського сектора", - підкреслюється в повідомленні Мінфіну.

Раніше прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що  МВФ готовий надати Україні спеціальний кредит  для стабілізації фінансової системи у розмірі 3-14 млрд дол.