Табачник наживається на іменах відомих художників?

Табачник наживається на іменах відомих художників?

На київських аукціонах вкотре було продано підробку.

Видео дня

Дочка заслуженого художника України Олександра Максименко, Галина, дізналася про підробку від представників дружньої галереї.

На аукціоні від 21 квітня було виставлено на продаж картину „Зима”, підписану ім’ям її батька, Максименка Олександра Григоровича (1916 р.н.). Картину було написано у манері, не характерній Олександру Григоровичу, на що і звернули увагу знайомі родини.

Полотно було продано не дорого - за три з половиною тисячі доларів.

Експертом по оцінці полотен, виставлених на продаж виступав Юрій Євгенович Вакуленко, директор Музею російського мистецтва.

Організаторами аукціону виступають Василенко М. О., Василенко О. О. та Василенко О. О., антикварна організація "Золотое сечение".

На аукціон була виставлена ще одна підробка – полотно Гавдзинського Альбіна Станіславовича 1923 р.н..

За словами Галини Максименко, як її батько, так і Гавдзинський заперечують авторство картин, підписаних їхнім ім’ям.

Також на аукціон було виставлено полотно Ломикіна Костянтина Матвійовича (1923- 1993 рр.) „Перед стартом”. За словами художників, ця картина також потребує експертизи на визначення авторства.

Підробки зроблені грубо, помилки у написанні картини кидаються у вічі, за словами Галини Максименко, саме така нахабність є найбільш образливою.

Організатор аукціону Василенко О. стверджує, що картина є оригінальною, за словами галериста її оригінальність засвідчили також різні експерти, не тільки Юрій Вакуленко.

Нагадаємо, цей випадок не перший. У 2004 році у Музеї російського мистецтва відбулася виставка картин з приватних колекцій. Майже третина полотен з картин виявилась підробками. Одним з організаторів виставки був Дмитро Табачник, віце-прем'єр з гуманітарних питань. Серед інших, було підроблено полотна Тетяни Яблонської. Судові процеси, розпочаті художницею тривають. Сьогодні їми опікується Гаяне Атаян, дочка Яблонської. Вочевидь, через те, що у справу замішані високопосадовці, зокрема сьогоднішній віце-прем'єр Дмитро Табачник та великі гроші, справа досі не закрита, більше того, досі не призначено незалежної експертизи для визначення істинності полотен. Хоча, художники можуть визначити істинність картини глянувши на неї один раз.