УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Мама Станік" ховає куплені квартири від родичів?

'Мама Станік' ховає куплені квартири від родичів?

„Обозреватель” продовжує детектив під умовною назвою „квартири Сюзанни Станік”. Ми пам’ятаємо про нещодавнє вольове рішення Віктора Ющенка, який відкликав суддю КС і призначив на її місце Степана Гавриша. Лежачих взагалі-то не б’ють, але, що робити, якщо „Обозреватель” знайшов нову квартиру на ім’я Антошко Оксани Теодорівни. Нагадаємо, саме так звати маму судді Конституційного Суду!?

Видео дня

Знайти в центрі Києва п’яте помешкання 76-літньої Оксани Теодорівни було примітивно просто - коли в інтерв’ю УНІАНу чоловік Станік Вадим Долганов розповів, що він з дружиною проживає на вулиці Ковпака, 17, журналістська інтуїція підказала, що там можна знайти цікаву інформацію.

Будинок, про який розповів Долганов, – новобудова поблизу метро «Палацу Україна», якраз навпроти скверу з кам'яною плитою в пам'ять про журналіста Гію Гонгадзе.

Підхожу до будинку, розмовляю з місцевими жительками – дамою з коляскою та жінкою зрілих років. Жіночки пригадують, що Сюзанна Станік справді має помешкання в їхньому будинку. Вони обізнані з квартирним скандалом, однак видають журналісту вельми цікаву інформацію: виявляється, Станік в цьому будинку має не одну квартиру, а цілих три, займаючи повністю весь поверх в одній із секцій. Який саме - жінки не знають, а ось чоловік, що приєднується до розмови, пригадав, де паркується авто, яке, начебто, належить Сюзанні Романівні. Це парковочні місця 22, 23, 24.

На 23-му місці стоїть машина Шкода «Октавія». Точно про таку модель розповідав Григорій Омельченко, стверджуючи, що вона зареєстрована на Вадима Долганова.

Дивитися тут немає на що - звичайне авто сріблястого кольору. За інформацією Омельченка, 2000-го року випуску.

Йду до охоронця парковки, щоб дізнатися детальнішу інформацію про власників парковочних місць. Адже розповіді місцевих жителів - це добре, але їх замало. Дістати офіційну інформацію про мешканців нових будинків набагато важче, ніж про старих. Тут немає звичайних ЖЕКів, де кожному бажаючому з радістю друкують платіжки, аби лише платили. Консьєржки тут, як правило, занадто підозрілі, щоб розповідати, де хто живе.

Довелося піти на маленьку хитрість. Розповідаю охоронцю парковки, що на моїх очах з автомобіля, що виїжджав з парковки № 22, випав фотоапарат. Однак охоронець не ризикує довірити мені номер телефона „власниці Нісану”, який там прописаний. „Я зараз їй сам передзвоню”, - повідомляє мені чоловік й починає відшуковувати номер телефону, в криво-косо заповненій книжці обліку.

„Тут все помінялося, мені важко розібратися”, - розповідає охоронець. Це правда, у автора цих рядків просто розбіглися очі. Нарешті охоронець знайшов потрібний телефон, і після деякої паузи констатував, що номер - на автовідповідачі. Чоловік попросив мене не хвилюватися за фотоапарат, мовляв, для місцевих жителів це - дрібнички.

На жаль, витягти щось із охоронця не вийшло – прикрість, але не біда. Адже, знаючи номер парковочних місць, неважко дізнатися номери квартир власників. Отже, ідемо до консьєржки.

Консьєржка в під’їзді виявилась жіночкою, що любить порядок. Список мешканців будинку у неї був записаний у великий зошит охайним почерком, розмальований трояндами. Поки консьєржка дзвонила, кореспондент „Обозревателя” сфотографував сторінку. З отриманого можна було пересвідчитися, що насправді родина Станік має в будинку не одну квартиру.

На поверсі 8-А розташовано три помешкання. Одне записане на добре нам знайому Антошко Оксану Теодорівну. Друга - на Станік Сюзанну Романівну (щоправда, з помилкою у прізвищі, через «д» перед «н»), третя - на Власенка Миколу Івановича. Хто такий Власенко і який він має стосунок до родини Станік – невідомо. Але, як мінімум, дві квартири в цьому будинку все-таки належать родини Станік.

Як з'ясував „Обозреватель”, на ринку нерухомості в Інтернеті зараз представлена на продажу лише одна квартира в цьому будинку. За 137 м. кв. з євроремонтом просять 685000 у.о. Отож, родина Станік в будинку на Ковпака володіє нерухомістю щонайменше на мільйон доларів.

Це ще не все. За час, що минув з попередніх публікацій про «квартири Антошко», журналіст «Обозревателя» знайшов підтвердження, що Антошко Оксана Теодорівна, яка володіє квартирою номер 34 на вул. Толстого, 11, є матір’ю Сюзанни Станік, а не людиною зі схожим прізвищем, ім’ям, та по батькові.

Коли «Обозреватель» цікавився квартирою №34, то в журналі обліку мешканців у охоронця на вході, навпроти відповідної графи, побачив напис олівцем «Сергій Романович», номер мобільного телефону. Остання цифра в журналі була одірвана, однак перебравши всю десятку журналіст „Обозревателя” таки додзвонився до Сергія Романовича. Наша розмова виявилась беззмістовною. Сергій Романович мовчав, як партизан. Мовляв, Антошко не знає, жодного стосунку до квартири не має, і взагалі не розуміє, звідки у охоронця опинився його телефон.

Однак з часом у журналіста „Обозревателя” з’явилися здогади, що ця людина зовсім не чужа Оксані Теодорівні. Це сталося після того, як журналіст дізнався, як звали першого чоловіка Сюзанни Станік, чиє прізвище вона носить дотепер. Зробити це було елементарно – допоміг Інтернет. В мережі ім’я першого чоловіка Сюзанни Станік, тодішнього заступника ДАІ Львівської області, згадується кілька разів в одній й тій самій історії - про подвійне вбивство, яке повязано зі спекуляцією... нерухомістю.

Львівська газета „Ратуша“ 28 травня 2004 писала наступне: „…справа тягнеться нечувано довго через те, що у ній час від часу спливає прізвище пана Станіка (колишнього чоловіка міністра юстиції України Сюзанни Станік)”. „Обозреватель” некомпетентний в тій кримінальній історії, в ній нам цікаво лише одне - першого чоловіка Сюзанни Станік звати Роман.

Згодом журналіст з’ясував в ЖЕКУ, до якого прописана ще одна квартира Антошко - на вулиці Чапаєва, що сина Сюзанни Романівни звати Сергій. Отож, повне ім’я сина судді Конституційного Суду - Станік Сергій Романович.

Певно, це і є той самий «Сергій Романович», з яким журналіст розмовляв стосовно квартири на вулиці Толстого. „Обозреватель” ще раз набрав мобільний номер, і прямо спитав: „ Можу я говорити з Сергієм Станіком”. „Ви з ним розмовляєте”, - відповів молодий чоловічий голос.

Кореспондент „Обозревателя” нагадав про свою попередню розмову і про те, як Сергій Романович забув, що Антошко Оксана Теодорівна - його бабуся. „Ні, я від своєї бабусі не відмовлявся. Я вам заявив, що не маю відношення до квартири”, – поправив журналіста молодий чоловік.

Далі з Сергієм Романовичем у «Обозревателя» відбулася дискусія здебільшого на морально-етичні теми, які на жаль, „Обозреватель” не може надрукувати, бо Сергій Станік повідомив, що його розмова має приватний характер, а інтерв’ю він не дає.

Отож, «Обозреватель» може собі дозволити лише свої враження від спілкування. Журналіст зрозумів, що бабця Сергія Романовича справжня „бізнес-вумен”. За словами онука, вона особисто заключає угоди купівлі-продажу. „В її віці?”, - не змогла стримати подиву автор. „О, ви не знаєте моєї бабусі!”, - відповів Сергій Романович.

Ну, звісно, як «Обозреватель» може знати бабусю Сергія Станіка, якщо навіть онук не все знає!? Зокрема, він був не в курсі, що бабуся купила квартиру на Толстого і залишила на охороні телефон онука.

Звідки нам знати Оксану Теодорівну, якщо її не знає навіть зять - Вадим Долганов, хоча очевидно, що живе в сусідній з нею квартирі. Наприклад, коли Долганова запитували про квартири з видом на Андріївську церкву (Несторівський провулок, 6), де журналісти в скриньках знайшли рахунки з прізвищем Антошко, той відповів: „Мені не знайомо, що ви показували. Ні квартири, ні будинки. Ви - не прокурор, щоб задавати такі питання. Ви показали квартири, які я ніколи не бачив, і на цьому ця тема вичерпана...”

Дозволимо собі не погодитися – не вичерпана. До „Обозревателя” потрапив цікавий документ: головне житлове управління посвідчує, що квартира 27-28, що складається з 5 кімнат загальною площею 206.20 м. кв., належить Антошко Оксані Теодорівні.

Свідоцтво про право власниці їй видано напередодні дня незалежності 21 серпня 2006 року. На ринку нерухомості таке помешкання можна купити за 800 тисяч долларів.

Ось така бабця на мільйон – тримає свій бізнес в таємниці навіть від близьких родичів…

«Обозреватель» не вперше береться за тему квартир колишньої судді КС Сюзанни Станік.

"Мама Станік", маючи мільйони, не сплачує ЖЕКу? (+аудіо)

"Квартири Сюзанни Станік" поєднує... спільний почерк

Наливайка предложил … стучать!

Долганов продолжает отстаивать честь жены

Так чи був Наливайченко кагебешником? Долганов заступился за жену: во главе СБУ стоит агент КГБ