УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Квартири Сюзанни Станік" поєднує... спільний почерк

'Квартири Сюзанни Станік' поєднує... спільний почерк

Ох, даремно суддя КС Сюзанна Станік пообіцяла виконуючому обов’язки голови СБУ пану Наливайченку поділитися квартирами на 12 млн. доларів, якщо він їх знайде. «Якщо все це є, якщо ви знаєте, де воно є, я з вами поділюся - половина буде вам, а половина - мені ...», - так сказала Станік. Тепер пані суддя ризикує бути «замордованою», наче герой роману «Золоте теля» пан Корейко. Пригадуєте, як на кожному перехресті Паніковський простягав до мільйонера руку зі словами «Дай мільйон!»

фото ЕРА

Віднині загадкову «нерухомість Станік» шукає не лише СБУ, а й журналісти, і взагалі всі, кому не ліньки. Адже всім хочеться претендувати на половину ласого пирога. «Обозреватель» вирішив і собі пошукати удачі. Результат, між іншим, виявився дуже цікавим.

На жаль, ми не отримали прямих доказів, що знайдена нерухомість належить родині Станік, але… Погодьтеся, виглядає щонайменше підозріло, коли власником столичної нерухомості є загадкова жінка, у якої прізвище, ім’я та по батькові повністю співпадають з мамою Сюзанни Станік. І вже зовсім фантастичною виглядає версія, що ці квартири належать абсолютно різним людям з однаковими іменами.

А тепер по порядку…

Після того, як в.о. Служби безпеки Валентин Наливайченко оголосив, що нерухоме майно вартістю 12 млн. доларів зареєстровано на близького родича Сюзанни Станік, в окремих публікаціях ЗМІ з’явилося прізвище її матері Антошко Оксани Теодорівни. На 76-річну жінку начебто було зареєстровано цілу низку квартир і земельних ділянок у Києві та Ялті. Пізніше на прес-конференції депутат від БЮТу Григорій Омельченко поповнив список і підтвердив, ніби за кожним з цих об’єктів стоїть мати Станік - Антошко Оксана Теодорівна.

Кореспондент «Обозревателя», в свою чергу, здійснила одну примітивну операцію: зайшла в київську «базу 09» в Інтернет і отримала приголомшливий результат:

234-69-29

Антошко

ОТ

Чапаева Ул.

14

1

235-49-20

Антошко

ОТ

Дарвина Ул.

7

14

235-66-85

Антошко

ОТ

Л. Толстого Ул.

11

34

278-49-18

Антошко

ОТ

Б. Гринченко Ул.

4

23

287-73-69

Антошко

ОТ

Ш. Руставели Ул.

34

13

528-54-84

Антошко

ОТ

Щорса Ул.

Цікаво, що квартири по Дарвіна та Грінченка вже «світилися» в ЗМІ як об’єкти, які мають відношення до родини Станік. Сайт «Реальна Політика», а пізніше й Григорій Омельченко, стверджували, що в другій половині 2006 року матір Станік - Антошко Оксана Теодорівна продала ці дві квартири відповідно за 2 млн. та 1,8 млн. доларів. Слід додати, що обидві квартири знаходяться в самому центрі Києва, за кілька хвилин ходи від Хрещатика.

Інші чотири об’єкти, зазначені в таблиці, ніким ще не досліджувалися. «Обозреватель» подзвонив в «Укртелеком» і отримав підтвердження, що всі чотири номери зареєстровані на абонента Антошко Оксану Теодорівну.

фото ЕРАСлід зауважити, що в "базі 09" є кілька людей з прізвищем Антошко, однак «Теодорівна» - досить рідкісне ім’я, по батькові. Чи багато у нас знайомих Теодорів? – Отож! Звичайно, можна припустити, що всі чотири об’єкти нерухомості належать різним Антошко О.Т., і жодна з них не є матір’ю Сюзанни Станік. А можна припускати й з точністю до навпаки.

«Обозреватель» виявив цікавий факт, який об’єднує ці об’єкти нерухомості: всі вони знаходяться в центрі. Очевидно, якщо ми говоримо про різних людей (про імовірність такого збігу говорити не будемо), то Антошки Оксани Теодорівни народжуються під щасливою зіркою, яка дозволяє їм неабияку розкіш – колекціонувати квартири в центрі Києва.

«Обозреватель» вирішив навідатися в гості до всіх чотирьох «Антошок О.Т.», щоб дізнатися, як їм вдалося так влаштуватися в житті. Ми мали надію, що одна з них виявиться матір’ю Сюзанни Романівни. Дуже вже хотілося познайомитися з бізнес-бабцею. Адже якщо правда все, що говорить про неї голова Служби безпеки, бабуся ця - просто унікальна. В такому солідному віці за один рік здійснити стільки дорогих оборудок з купівлі-продажу квартир! Може, пенсіонерка й мільйони сама в чемоданах носила!

Першою «Обозреватель» відвідав квартиру на вулиці Льва Толстого. Старовинний будинок виходить вікнами на парк імені Тараса Шевченка. Пройшовши через дубові двері, «Обозреватель» опинився в холі, що прикрашала скульптура діви з лілією; звідси піднімалися нагору старовинні мармурові сходи. Висота між поверхами була така, що, певно, дехто з власників помешкань поробили собі дворівневі квартири.

Охоронець на вході заявив, що ні Антошко, ні Станік не знає, а в квартирі №34 ніхто не живе.

«Вже п’ять років вона пуста. З тих пір, як її купили», - розповів охоронець. Він додав, що квартира належить якомусь ведучому якоїсь розважальної програми. А у списку охоронця напроти квартири №34 було надруковано «Данько», олівцем дописано «Сергій Романович» і мобільний телефон. «Обозреватель» подзвонив. Сергій Романович був не в захваті. Він підозріло відказав «Обозревателю», що не є власником квартири №34 й не знає, яким чином його телефон опинився в охоронця.

Отож, довелося по крихтах збирати інформацію про власників квартири. А допомогу в цьому надали… комунальні служби та організації, що обслуговують будинок. У відділі «Укртелекому» чемна жіночка-оператор показала «Обозревателю» абонентську картку власника телефонного номера цієї квартири. Там значилося, що це - Антошко Оксана Теодорівна. Договір укладено 2003 року. Оператор пояснила, що договір може бути укладений лише з власником квартири, або з людиною, яка там прописана. Однак після того квартиру могли продати, а новий власник міг не переоформляти телефон. Цікаво, що телефоном у квартирі в березні 2007 року ніхто не користувався, бо була нарахована лише абонплата.

Далі «Обозреватель» рушив до ЖЕКу. На жаль, там не вийшло дізнатися чогось цікавого. Прізвище власника в базі даних не значилося. Відомо лише, що офіційно в квартирі площею 120 кв. м проживає одна людина і сплачує за місяць 474 грн. Квартплату власник платить на кілька місяців вперед. На рахунку ще лишалася сума 1079 грн.

Цікавішим є об’єкт за адресою Чапаєва, 14, недалеко від офісу СДПУ(о). Квартира № 1 виявилася офісом з хорошим ремонтом. У передпокоях журналіста зустріла привітна секретарка. «Мені потрібна Антошко Оксана Теодорівна», - заявив «Обозреватель». «Це тут», - відповіла секретарка. «Можливо, я помиляюся. Це літня жінка, 76 років?», - перепитав «Обозреватель». «Саме так», - запевнила секретарка. «Це матір Сюзанни Станік?», - нарешті спитав «Обозреватель». Лукаво посміхнувшись, жіночка відповіла: «Я вам не можу цього сказати».

Вона зауважила, що для Антошко можна залишити кореспонденцію, бо вона - власниця цього приміщення. «Наша фірма лише орендує квартиру», - запевнила секретарка. Фірма, треба сказати, досить дивна. Спочатку секретарка заявила, що вона надає юридичні послуги, потім сказала, що називається «Київнафтобуд». Хоч дещицю про цю структуру «Обозреватель» не знайшов.

Наступний об’єкт розташований по вулиці Шота Руставелі. Квартира на другому поверсі виглядала нежилою. Жалюзі на вікнах спущені, кондиціонери запилені, на балконі розкидані якісь пакунки. На дзвінок у двері ніхто не відповів. На жаль, на вході не виявилося охоронця, щоб розпитати про власника квартири. Двері закривалися на звичайний кодовий замок. Зате поштова скринька в квартирі № 13 була індивідуальна й гарненька. В ЖЕКу журналісту «Обозу» в комп’ютерній базі даних показали, що власник квартири - Антошко Оксана Теодорівна, навіть продемонстрували рахунок на сплату комунальних платежів на суму 496 грн.

За час появи інформації про квартири матері Сазанни Станік в Інтернеті інші працівники ЗМІ розвідали деяку інформацію, яка також дає поживу для роздумів. Наприклад, журналісту СТБ Осману Пашаєву охоронець гаража № 17 за адресою Лютеранська, 10А на камеру заявив, що картка обліку оформлена на Сюзанну Станік. Хоча за інформацією сайту «Реальна політика», нерухомість в новобудові за цією адресою з гаражем №17 загальною вартістю 9 млн. доларів придбала Антошко Оксана Теодорівна.

Дещо з’ясували журналісти і про будинок біля Львівської площі (провулок Нестерівський, 6), в якому, за даними «Реальної політики», матір Антошко 28 березня цього року подарувала Сюзанні Станік дві квартири № 27 та 28. З поштової скриньки кореспонденти «Газети по-київськи» дістали рахунок на комунальні послуги, де значилося прізвище Антошко.

«Обозреватель» бачив лише рахунки сусідів, з яких з’ясувалося, що кожна з квартир має площу по 120 кв. м. А ще з квартири кількома поверхами нижче журналіст побачив, який прекрасний вид відкривається з вікон на Андріївську церкву, Поділ і Дніпро.

Цікаво, що всі ці квартири єднає, як кажуть в криміналістиці, спільний почерк. По-перше, як вже зазначалося, всі об’єкти нерухомості, оформлені на Антошко, знаходяться в центрі. По-друге, всі вони є об’єктами купівлі-продажу – в жодній квартирі жодна з Антошок не живе.

Привертає увагу й те, що не лише квартири цікавлять жіночок з прізвищем та ініціалами матері Станік, а також офісна площа й земельні ділянки. Нардеп Григорій Омельченко на прес-конференції в п’ятницю ще розширив список нерухомості, яку загадкова бабця Антошко Оксана Теодорівна придбала в кінці 2006 - на початку 2007.

Серед об’єктів такі ласі шматки, як майнові права на 233, 22 кв. м будівництва офісних приміщень на вул. Саксаганського; 114-120 та 182, 21 кв.м за адресою бульвар Шевченка, 33-37, блок-секція № 4. Також Омельченко повідомив адреси 3 земельних ділянок у Києві.

Нардеп похвалився, що знайшов ці об’єкти сам, використовуючи свої давні зв’язки в силових структурах. Загалом, як бачимо, знайти нерухомість, зареєстровану на особу, у якої ПІП такі самі, як у матері Станік, неважко. Важко знайти хоч одну людину з ПІП Антошко Оксана Теодорівна.

«Не тільки ти не можеш знайти Антошко. Її, певно, все СБУ не може знайти», - посміявся з моїх зусиль один приятель.

Подальші пошуки власниці квартир принесли неочікуваний результат. Читайте у матеріалі Тетяни Чорновіл про борги власниці дорогих апартаментів: "Квартира записана на Антошко. А Сюзанна в нас ніколи не була. Ми лише спілкувалися з її сином. Коли він робив ремонт, ми з ним спілкувались по всіх питаннях..."

Читайте також: Наливайка предложил … стучать!

Долганов продолжает отстаивать честь жены

Так чи був Наливайченко кагебешником?

Долганов заступился за жену: во главе СБУ стоит агент КГБ

Долганов цікавиться спідньою білизною журналісток

СБУ пыталась взять штурмом квартиру нотариуса судьи Станик!