newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко чистить КС. Звільнені скаржаться в ГПУ

Ющенко чистить КС. Звільнені скаржаться в ГПУ

Станік і Пшеничний поскаржились на Ющенка Піскуну

Видео дня

Справу про звільнення Президентом 2-х конституційних суддів, Сюзанни Станік і Валерія Пшеничного, розглядатимуть у Генеральній прокуратурі.

Валерій Пшеничний, Сюзанна Станік/фото ЕРА , PHL

Про це в інтерв'ю "5 каналу" повідомив керівник відомства - Святослав Піскун. За його словами, сьогодні зранку прокуратура отримала заяви від цих громадян. Судочинці називають своє звільнення незаконним і просять прокурорського втручання. Зі слів Піскуна, наразі документи ретельно вивчають.

фото Дима Богданов/ОБОЗ

"Заяви, які пов'язані з правами громадянина - вони розглядаються Гепрокуратурою. Якщо б це не було б пов'язано з правами громадянина, то ми Указ Президента не розглядаємо - для цього є КС. А де зачіплені їх права - вони мають право звернутися, - прокоментував він. - Предметом прокурорського реагування буде вивчення цих заяв. Яке ми приймемо рішення - ви почуєте".

Коаліція просить допомоги у ПАРЄ, бо боїться "анархії"

Прем’єр-міністр України Віктор Янукович, голова Верховної Ради Олександр Мороз та лідер Комуністичної партії Петро Симоненко вважають, що сьогоднішній указ Президента України про звільнення судді Конституційного Суду Сюзанни Станік “штовхає Україну на шлях анархії та хаосу”.

фото ЕРА

На цьому наголошується у зверненні до народу України, ПАРЄ, Європейського Союзу, всіх міжнародних організацій, послів, акредитованих в Україні.

“Черговий незаконний указ Президента України про звільнення вже другого судді Конституційного Суду змушує нас констатувати, що Віктор Ющенко своїми антиконституційними діями штовхає Україну на шлях анархії та хаосу.”, - зазначається у зверненні.

На переконання його авторів, Президент “намагається паралізувати роботу Конституційного Суду, який лише один може врегулювати відносини між гілками влади”.

“На вердикт Конституційного Суду очікує народ України, світова громадськість. Це, по суті, остання інстанція, спроможна повернути життя держави в конституційне русло. Президент намагається паралізувати роботу і інших правових інституцій, заблокувати діяльність інших гілок влади, фактично одноосібно узурпувавши всю владу у своїх руках”, - впевнені В.Янукович, О.Мороз та П.Симоненко.

Вони висловили переконання, що Президент В.Ющенко “цинічно демонструє зневагу до законів, до Конституції України, чим перекреслює усі демократичні надбання, які досягла наша країна за роки незалежності”.

Автори звернення акцентують на тому, що “непередбачуваність, непрогнозованість вчинків та дій Президента викликає тривогу за завтрашній день держави”. “На наше переконання, Президент реалізує антиконституційний заколот. Наступним кроком Президента може бути указ, яким він дасть розпорядження вивести на вулиці танки”, - зауважують вони.

“Ми тривалий час закликали Президента України до порозуміння та компромісу. Ми не раз подавали йому плани політичного врегулювання, робили реальні кроки назустріч, але Президент лукавив – перебуваючи на Заході, висловлював демократичні гасла і готовність до компромісу задля єдності країни, а повертаючись до Києва, ще з більшим цинізмом топтався по Законові та по Конституції”, - нарікають прем’єр, спікер та лідер комуністів.

Вони висловили засторогу, що “дії Президента України сьогодні стають небезпечними для держави та народу. Україні загрожує правовий безлад та громадянська війна”.

В.Янукович, О.Мороз та П.Симоненко закликають міжнародну спільноту “негайно втрутитися у ситуацію в Україні, надіслати своїх представників, які виконали б посередницьку роль”.

“Ми звертаємося до Ради Європи із закликом підтримати нас у намаганні проти повернення України назад до авторитаризму. Ми закликаємо світ нагадати Президентові Ющенку про демократичні принципи, про верховенство права, про те, що Україна повинна залишатися регіоном спокою і стабільності у центрі Європи”, - зазначається у зверненні прем’єр-міністра, голови Верховної Ради та лідера Компартії України..

Як ми повідомляли, Президент України своїм указом № 370/2007 від 1 травня “відповідно до пункту 22 частини першої статті 106, пункту 5 частини п`ятої статті 126 і статті 149 Конституції України” звільнив Сюзанну Станік з посади судді Конституційного Суду України у зв`язку з порушенням присяги.

30 квітня Президент своїм указом звільнив Валерія Пшеничного з посади заступника голови Конституційного Суду з таким же формулюванням - ”у зв`язку з порушенням присяги”. Політики та політологи на прохання "Обозревателя" прокоментували укази Президента про звільнення суддів КС. Чечетов помітив, що Президент - в агонії Ющенко діяв за законом, вважає його радник Віктор Ющенко підписав указ про звільнення з посади судді КонституційногоСуду України у зв'язку з порушенням присяги Сюзанни Станік.

"Відповідно до пункту 22 частини першої статті 106, пункту 5 частини п'ятої статті 126 та статті 149 Конституції України звільнити СТАНІК Сюзанну Романівну з посади судді Конституційного Суду України у зв'язку з порушенням присяги" - зазначено в указі президента, опублікованому на офіційному сайті голови держави.

фото PHL

Президент Віктор Ющенко розглядає питання звільнення Сюзани Станік з посади судді Конституційного Суду.

Цю таємницю розкрив в ефірі "5 каналу" радник Президента Микола Полудьоний, зізнавшись, що "Президент України також розглядає це питання з приводу того, що є в діях Сюзани Станік достатньо серйозні порушення".

Зокрема, серед гріхів Станік він назвав те, що суддя "особисто взяла справу без доручення Конституційного Суду України, справу до розгляду. Це і питання політичних заяв. Це і питання поведінки. Ну, наприклад, на мою думку не сумісна поведінка яка не сумісна зі статусом судді. Це питання дотримання, не дотримання Законів України", - розповів Полудьоний.

Крім того, радник пояснив, чому Ющенко звільнив заступника голови КС Валерія Пшеничного, зазначивши, що Пшеничний порушив Закон України "Про статус суддів".

фото PHL

"Якщо ви згадаєте процес 17-го квітня цього року, пан Пшеничний публічно порушив таємницю нарадчої кімнати. Він розголосив, хто і яким чином голосував за рішення Конституційного Суду стосовно цієї справи по Указу 5 квітня 2007-го року. А ми абсолютно чітко знаємо про те, що статус судді Конституційного Суду визначається також і Законом "Про статус суддів України". Стаття 6-та Закону України "Про статус суддів" прямо каже - суддя, це обов'язки судді, суддя зобов'язаний не розголошувати таємницю нарадчої кімнати. З засідання, яке відбувалося 5-го квітня було закритим, тобто в режимі нарадчої кімнати. Пан Пшеничний повідомив про те як відбувалося голосування, хто з суддів за що голосував." – розповів радник глави держави.

Кореспондент Обозревателя Тетяна Чорновіл провела дослідження майнових статків Сюзанни Станік. Читайте наступні матеріали:

"Мама Станік", маючи мільйони не може сплатити ЖЕКу

"Квартири Сюзанни Станік" поєднує... спільний почерк

Читайте також відповідь чоловіка Сюзанни Станік Вадима Долганова на звинувачення своєї дружини у хабарництві:

Долганов заступился за жену: во главе СБУ стоит агент КГБ

Долганов цікавиться спідньою білизною журналісток

Читайте також: Станік та Пшонка вже збираються втікати до Москви

СБУ отримала нові докази хабарництва Станік

Президент повірив СБУ про підкуп Станік

Коаліція національної єдності назвала Указ Президента Про звільнення Валерія Пшеничного з посади судді Конституційного Суду України незаконним. Прес-служба Кабміну оприлюднила заяву коаліції, у якій наголошується, що Ющенко підштовхують до антиконституційних дій «з метою дезінтеграції нашої держави»

Коаліція вважає, що глава держави хоче заблокувати роботу Конституційного Суду - єдиного органу, який здатний привести в конституційне поле відносини між гілками влади.

50 народних депутатів уже підписали звернення до Конституційного Суду про визнання чергового указу Президента неконституційним, повідомляють автори документу.

Члени Коаліції національної єдності заявляють рішучий протест проти “систематичної, уже збоку Президента, практики штампування антизаконних указів” і звертаються до громадян України та світової спільноти з закликом “поставити рішучий заслін таким діям Президента України”.

фото Михаил Маркив/пресс-служба Президента Украины

Напередодні Віктор Ющенко підписав Указ № 369/2007 «Про звільнення В.Пшеничного з посади судді Конституційного Суду України»

«Відповідно до пункту 22 частини першої статті 106, пункту 5 частини п'ятої статті 126 та статті 149 Конституції України звільнити ПШЕНИЧНОГО Валерія Григоровича з посади судді Конституційного Суду України у зв'язку з порушенням присяги» - йдеться в документі.