Прощавай, майдан ...

Прощавай, майдан ...

Все-таки приємний подарунок вчора зробили політики — нарешті домовились про перевибори.

Фото PHL

Проте найбільш приємною ця звістка стала для киян, особливо до дня Києва. Уже сьогодні мешканці столиці стають свідками дислокації політичних активістів, особливо активні з киян навіть допомагають їм зібратися, інші просто розтягують ще запаковану мінеральну воду, якої сьогодні безліч на Майдані Незалежності.

Фото PHLСамі ж мітингувальники теж не дуже противляться можливості повернутися додому. Скаржаться на спеку і на те, що змучились. Причому останнє ставити під сумнів не можливо, навіть на прохання відповісти на декілька неполітичних питань мітингувальники втомлено опускають голову і, ні слова не кажучи, йдуть геть. Хоч, звичайно, з однієї сторони їх можна зрозуміти, але ж і ми теж повинні працювати?

Видео дня

Хоча все ж таки бажаючі побалакати, небагатослівні, але є. Питаюся, чому знімаєте плакати на антипрезидентську та антивиборчу тематику, кажуть: команду дали знімати — ми й знімаємо. Те ж саме і з питанням майбутніх дій: хто приїхав не сім’ями, ті хочуть додому, проте всі чекають команди зверху.

На головній площі столиці нічого нового не говорять, просто мовчки пакують речі, розбирають намети, дехто навіть плачеться, що халява закінчилась. Найгірше, що ніхто нічого не говорить офіційно, тобто навіть не бажають представлятися.

Під ЦВК ситуація та сама. Одна з мітингувальниць погодилась відповісти, чи підтримує вчорашню домовленість. Каже, «а хіба у нас є вибір? Звичайно, ми підтримуємо нашого Прем’єра».

Остання барикада біло-голубих залишається під ГПУ, там обіцяють стояти, поки в країні не буде «верховенство закону». Нічого конкретніше сказати не можуть, але нікуди йти не збираються.

Фото EPA

Отож трикутник кризи (РАДА-МАЙДАН-СЕКРЕТАРІАТ) втрачає свої магічні властивості і розпадається. Хоч на певний час. Приїжджі востаннє миються у фонтанах Києва та фотографуються напам’ять: раптом вибори й справді змінять усе настільки, що кризи більше не буде. Хто ж тоді влаштує безкоштовно безстрокову поїздку до Києва з триразовим харчуванням і правом витоптувати газони центральної частини столиці?