Суддю, який захистив указ Ющенка, звільнили

Суддю, який захистив указ Ющенка, звільнили

Вища рада юстиції не виявила жодних порушень закону у діях судді Феодосійського міського суду Коваленка, який ухвалив рішення про зупинення дії Указу Президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України».

Видео дня

Про це заявив народний депутат від Партії регіонів Владислав Забарський, повідомили «Обозревателю» у прес-службі Партії регіонів.

Водночас ВРЮ сьогодні розглянула на своєму засіданні матеріали щодо порушення присяги Головою Феодосійського міського суду І. Гаврилюком і ухвалила рішення щодо звільнення його з посади судді за порушення присяги.

«Такі умисні порушення норм матеріального та процесуального права суддею Гаврилюком були вчинені на виконання протиправних вимог так званих «юристів» Секретаріату Президента України — І. Пукшина, М. Полудьонного та їх поплічників», — заявив Забарський.

За його словами, зазначене рішення Вищої ради юстиції, ухвалене 12 голосами членів ради проти 3, свідчить про те, що свавільному застосуванню адміністративного ресурсу та зухвалому тиску на судову систему з боку Секретаріату Президента України українські юристи виставили надійний заслін.

Нагадаємо, Міський суд Феодосії 6 квітня зупинив дію указу Президента України Віктора Ющенка про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, а 7 квітня — скасував своє рішення.

6 квітня рішення про заборону проведення виборів прийняв і Артемівський суд м. Луганська. Пізніше той же суд скасував своє рішення.

11 квітня Секретаріат Президента отримав рішення Томаківського районного суду Дніпропетровської області про призупинення виборчого процесу. Водночас, заступник голови Секретаріату Президента Ігор Пукшин заявив, що, за інформацією керівництва Верховного суду, цей документ є справжнім.

17 квітня Артемівський районний суд Луганська знову своєю постановою закрив провадження у справі за позовом народного депутата Володимира Іванова про порушення його трудових і громадянських прав депутата через указ Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

25 квітня міністр юстиції України Олександр Лаврінович заявив, що Вищий адміністративний суд України заборонив проведення позачергових парламентських виборів 27 травня 2007 року. Однак у суді цю інформацію спростували.