Восени в Україні з’явиться суспільне мовлення

186
Восени в Україні з’явиться суспільне мовлення

Уже восени в українському ефірі може з’явитися прообраз суспільного мовлення. До запуску каналу під робочою назвою «Мегаканал» активно готуються його ініціатори, набираючи персонал та шукаючи частотний ресурс.

Видео дня

Як повідомляє «Німецька хвиля», на роботу до «Мегаканалу» запрошують колишніх співробітників «Інтеру», котрі масово звільнились на початку травня. У вівторок відбулися перші переговори між менеджерами та колективом.

Створити канал планують на базі обласних державних телерадіокомпаній, яких налічується 28. Зміни ініціює Держтелерадіо. Як вважають у цьому відомстві, основна ідея каналу — показати життя на рівні регіонів.

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Андрій Шевченко оцінює позитивно те, що держава починає консолідувати свої медіа-ресурси. Водночас для нього є поки незрозумілою стратегія Держтелерадіо.

«Чи це робиться для того, щоб перетворити все в систему суспільного мовлення, чи для того, щоб укрупнити і зробити додатковий бізнес для групи чиновників чи для тих, в чиї руки цей канал може бути переданий», — висловлює занепокоєння Шевченко.

Також він додав, що створення «Мегаканалу» не суперечитиме букві закону, лише якщо він буде частиною суспільного мовлення. Проте, робоча група зі створення Суспільного мовлення до цього проекту не залучена.

Тим часом, Держтелерадіо вже шукає посередника для продажу рекламного часу на «Мегаканалі». На думку деяких експертів, це свідчить про намір збудувати систему централізованого продажу реклами на ОДТРК.