newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Росія: «зелене світло» державному терору

Росія: «зелене світло» державному терору

П'ятого липня обидві палати російських Федеральних зборів дали санкцію пре­зиденту Путіну на використання зброй­ної сили за кордоном для протидії терористам без санкції на це з боку законодавчого органу, а також повернули у Кримінальний кодекс Ро­сії статтю про конфіскацію майна. Віднині у будь-якій точці земної кулі можуть бути вико­ристані російські війська та підрозділи спецс­лужб для того, щоб атакувати терористів або тих, хто їм сприяє. Сили ППО одержали право збивати захоплені бойовиками пасажирські лі­таки, ФСБ може під час проведення своїх «контртерористичних операцій» без жодної санкції суду читати поштові пересилання, в то­му числі електронні, прослуховувати телефонні розмови, за своїм вибором обмежувати свобо­ду пересування російських громадян та чужо­земців, які перебувають на території Росії, без­перешкодно входити до житлових приміщень, евакуювати людей на територіях, де проводять­ся контртерористичні заходи. А майно може бути конфісковане не тільки у терористів і тих, хто їм сприяв чи фінансував їхню діяльність, а й у всіх, хто займався шпигунством, диверсія­ми, заколотами чи іншою антидержавною ді­яльністю, виробництвом та збутом наркотиків, торгівлею людьми, виготовленням та збутом фальшивих грошей, зрештою — банальним грабунком. Журналісти віднині не матимуть права самостійно здобувати інформацію у зоні проведення контртерористичної операції: вони використовуватимуть лише відомості, офіційно надані їм ФСБ.

Видео дня

Тепер, на думку російських парламентаріїв, президент Путін зможе цілком законно вико­ристати на території Іраку спецслужби, а за потреби — армію та флот для пошуку і пока­рання вбивць дипломатів РФ. Кошти на ці та подібні акції депутати пропонують брати із спеціального позабюджетного фонду, який створять за «добровільні» пожертви бізнесме­нів.

І ще одна важлива деталь. Відповідно до за­кону, тероризм — це «ідеологія насильства і практика впливу на ухвалення рішення в орга­нах державної влади, місцевого самоврядування або міжнародних організацій, пов'язані з за­лякуванням населення і (або) іншими форма­ми протиправних насильницьких дій». За будь-яких переговорів з бойовиками закон заборо­няє розглядати політичні вимоги, які можуть висувати терористи.

Що можна сказати з приводу змін у росій­ському законодавстві? По-перше, ці зміни, на­даючи президенту РФ повноваження викорис­товувати силу по всьому світу без будь-якого контролю, абсолютно не передбачають узгод­ження цього використання з владою тієї краї­ни, на території якої росіянам заманеться бо­ротися з терористами. А це означає, що викра­дення та вбивства неприйнятних для Кремля політиків будь-якої країни можуть здійснюва­тися починаючи з 5 липня за допомогою будь-яких силових засобів (зрештою, і ядерну зброю можна трактувати як «антитерористичний за­сіб»). Досить «кремлівським чекістам» без суду і слідства звинуватити будь-кого у «сприянні терористам» (а визначення тероризму в законі, як бачимо, дуже широке, під нього можна під­верстати всіх учасників помаранчевої револю­ції, скільки б їх не було), як Росія «законно» втрутиться у події в іншій країні, заявивши, що ці події їй загрожують. Днями про це прямо за­явив віце-прем'єр РФ, міністр оборони Сергій Іванов: «Задача знищення терористів... стосу­ється не тільки тих покидьків, котрі вбили на­ших дипломатів в Іраку, так само це стосуєть­ся будь-яких терористів, незалежно від того, здійснили вони свої злочини на території РФ чи за її межами». Зверніть увагу: Росія знищуватиме кожного, кого вона вважає терористом, у будь-якій точці земної кулі виходячи зі свого розуміння терору.

По-друге, закони у своєму теперішньому формулюванні дають можливість Кремлю дія­ти без жодних формальних критеріїв визначен­ня провини кожного звинувачуваного у теро­ризмі. Досить ФСБ назвати когось із громадян України чи Грузії терористом, як його можна буде «законно» фізично знищити.

По-третє, відчуження (точніше, конфіска­ція) майна — процедура, за допомогою якої можна позбавити практично всіх джерел до іс­нування сім'ї та родичів звинувачених у теро­ризмі, а також різноманітних «ворогів народу», тобто всіх, хто перебуває у реальній опозиції до нинішнього російського режиму. Цим віднов­люється сталінська практика поєднання полі­тичного та економічного терору проти всіх нез­гідних, чим фактично унеможливлюються інституційні зміни в РФ.

А на загал усі згадані зміни у законодавчо­му полі Росії остаточно закріплюють перетво­рення цієї держави на тоталітарну терористич­ну диктатуру, .причому з претензіями на сва­вільне застосування військової сили там, де її захоче використати Кремль. Іншими словами, з державних терористів, якими виявили себе «кремлівські чекісти» на території самої РФ, передусім на Північному Кавказі, ця публіка перетворюється на терористів міжнародного масштабу, озброєних ядерною бомбою. Утім, чому перетворюється? Чекісти завжди були те­рористами, вони вбили людей значно більше, ніж усі СС, «Сигуранци» та «Двуйки» разом узяті, в тому числі і за кордоном СРСР. Прос­то у Москві все повертається на свої «червоні» кола (до речі, не варто забувати, що ісламський тероризм виріс саме на гроші Кремля і за його безпосередньої кадрової підтримки). А в тако­му разі і нам треба якнайшвидше відтворити те, що тільки і поважають чекісти, тобто відно­вити ядерний статус України, розгорнути два-три десятки оперативно-тактичних ракет з ядерними боєголовками, націленими на голов­не лігво сучасних міжнародних терористів.

Богдан Казка, «Свобода»

www.svoboda.com.ua