УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Тимошенко і газова війна – аналіз французьких ЗМІ

Тимошенко і газова війна – аналіз французьких ЗМІ

«Юлія повертається», - так коротко і багатозначно починає статтю сьогоднішня «Le Figaro» та продовжує: - «Цей складний компроміс поміж двома екс-союзниками було вирвано зубами. І три місяці після парламентської кампанії, що наявно підтвердила, що поміж обома лідерами пролягла лінія розриву, закінчилися принизливою поразкою першого (лідера, тобто Ющенка, - ІМІ) та успішним воскресінням другої (Тимошенко –ІМІ). Укладений після жорстоких перемовин, що тривали весь час після 26 березня, цю умову не було підписано. Чиста формальність, як кажуть у Києві. (…) Напруження, що незважаючи на усі домовленості та фотографії жарких обійм, можуть ще дуже швидко відновитися».

«Повернувшись після 8 місяців чистилища, Юлія Тимошенко, натхненниця «помаранчевої революції» ні на йоту не втратила своїх бійцівських якостей, - аналізує сьогодні коаліційні події французька «Liberation» у статті з гучним заголовком «Запахло газом при поверненні Тимошенко в Україні». - Палка українка, котра, скоріше за усе, знов займе посаду прем’єра, готується розпочати два нових протистояння: перше – з бізнесменами, що працюють за кулісами партій; друге – з Росією, як газовою імперією. Делегована від блоку, що носить її ім’я, вона вже попередила колишніх олігархів, що вони більше не знатимуть безкарності. «Часи змінилися, коли нашим політичним силам заважали діяти за принципом, що усі рівні перед законом», - пояснила вона, оголошуючи велику судову реформу. Мета цієї реформи, як вона вважає: «дати нам можливість заявити, що тут не мафія вирішує, що добре, що погано, або яка отримує завод за три копійки. Це вирішуватиметься законом, законними процедурами».

Спори щодо перегляду приватизацій, котрі було реалізовано за роки, коли Кучма був президентом, стали першопричиною відсторонення у вересні 2005-го Юлії Тимошенко президентом Ющенком. ЇЇ повернення до справ могло б потурбувати фінансові кола, в котрих їй дорікали те, що через свій радикалізм вона відлякнула інвесторів. Її повернення ризикує ще більше роздратувати Росію, що віднині заявляє про свій намір приступити до підвищення тарифів на газ, незважаючи на кризу, що була спровокована минулої зими таким заходом. (…) Я думаю, усі питання відносно постачань газу в Україну сьогодні повинні бути серйозно переглянуті». (…) Російські аналітики, близькі до Кремля, одразу ж викрили її заяви: «Якщо пані Тимошенко перегляне газові умови з Росією, це означатиме (…) велику газову війну, що зачепить усю Європу», - заявив Сергій Марков російській пресі”. «У середу, 21 червня, - повідомляє сьогодні “Le Monde”, - туркменська влада повідомила Алексія Міллера, директора «Газпрому», котрий прибув з візитом у Ашгабат, що не бажає віднині продавати газ нижче, ніж 100 доларів за 1 000 кубометрів (на відміну від 65 доларів до сьогодні), погрожуючи не поставляти нічого, якщо їх вимога не буде задовільнена. Та газ, що його отримує Україна через посередництво «РосУкрЕнерго» (структура, якою на 50% володіє «Газпром»), на 50% походить з Туркменістану».

Тим часом Брюссель реагує, і Беніта Ферреро-Валднер, комісар ЄС з зовнішніх відносин, сказала, що Європа сподівається, що майбутня коаліційна влада у Києві прийме закони, що дозволять Україні вступити до Світової організації торгівлі (СОТ), що було однією з цілей Ющенка, повідомив Ройтер.

За матеріалами західних ЗМІ (Liberation, Le Monde, Le Figaro, REUTERS),

переклад Анни Огняник, ІМІ

www.imi.org.ua