newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Ющенко сказав новим депутатам, з чого їм треба починати

135
Ющенко сказав новим депутатам, з чого їм треба починати

Президент України Віктор Ющенко задоволений результатами зустрічі з лідерами політичних сил, які перемогли на виборах до Верховної Ради. Він вважає, що сьогоднішня розмова стала «прообразом» Політичної ради, яка надалі працюватиме більш активно та динамічно, повідомляє прес-служба Глави держави.

Під час розмови Президент наголосив, що сьогодні, після завершення виборів, надзвичайно важливо, перш за все, об’єднатися навколо захисту національних інтересів України – незалежно від того, бачить себе та чи інша політична сила у коаліційній більшості чи в опозиції. Він підкреслив, що опозиція в Україні, безумовно, завжди буде поважатися.

Президент переконаний, що всі учасники сьогоднішньої розмови продемонстрували розуміння тих викликів, що стоять перед Україною, і свою спільну відповідальність за їх подолання. На його думку, наступна подібна зустріч має відбутися знову вже за короткий проміжок часу. «До цієї зустрічі потрібно визначитися, як працюватиме нова Політрада у нових умовах, які склалися після парламентських виборів і після вступу в дію конституційної реформи», – наголосив В. Ющенко.

Видео дня

Глава держави зазначив, що зробив усе від нього залежне для конструктивного розвитку відносин між політичними силами та гілками влади під час виборчої кампанії, нині демонструє свою волю працювати як з коаліцією, так і з опозицією – відтак очікує від усіх учасників політичного процесу відповідних зустрічних кроків. «Як Президент я виступаю за посилення ролі Верховної Ради, і буду конструктивно працювати на благо країни разом із Верховною Радою», – підкреслив він.

Водночас Президент наголосив, що чекає від депутатів ще четвертого скликання прийняття 26 квітня присяги призначених ним суддів Конституційного Суду. Він закликав присутніх лідерів політичних сил обговорити це питання з їх представниками у парламенті для забезпечення відповідних рішень фракцій. В. Ющенко висловив переконання, що порозуміння у цьому питанні буде знайдено.

Під час розмови Президент також наголосив на необхідності визначити першочерговими ті закони, які мають бути прийняті парламентом з метою оптимізації роботи всіх гілок влади. Серед таких законопроектів він зокрема назвав закони про Президента, Кабінет Міністрів, опозицію. Глава держави також висловився за доцільність прийняття ВР закону про держслужбу, щоб деполітизувати державні структури і розділити політичні та адміністративні посади.

Присутні на зустрічі політики подякували Президентові за ініціативу проведення сьогоднішнього круглого столу за підсумками виборів, під час якого обговорювалася політична стабілізація суспільства та було продемонстровано нову якість політичної культури.

У розмові, що тривала понад дві години, взяли участь Юрій Єхануров (НСНУ), Юлія Тимошенко (БЮТ), Віктор Янукович (Партія регіонів), Олександр Мороз (СПУ), Адам Мартинюк (КПУ). На зустрічі також були присутні перший заступник Глави Секретаріату Президента Іван Васюник, заступник Глави Секретаріату Анатолій Матвієнко.