"Наша Україна" вже не хоче недоторканності депутатів місцевих рад

228
'Наша Україна' вже не хоче недоторканності депутатів місцевих рад

"Наша Україна" наполягає на вирішенні питання депутатської недоторканості. Про це йдеться у заяві, поширеній прес-службою Виборчого Блоку "Наша Україна".

Видео дня

В заяві зокрема йдеться, що на засіданні Погоджувальної ради депутатських груп та фракцій, яке відбулося у вівторок, 10 січня 2006 р., депутатська фракція політичної партії "Народний Союз Наша Україна" внесла пропозицію терміново розглянути законопроекти "Про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" (щодо особливостей порушення кримінальної справи, реєстр. №7732-6, ініціатор внесення – Президент України) та "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення" (реєстр. №8445-1, ініціатор внесення - Кабінет Міністрів України).

Мова йде про обмеження максимального розміру пенсій для чиновників та зняття депутатської недоторканості депутатів місцевих рад.

"Необхідність термінового розгляду зазначених законопроектів викликана тим, що за час з дня відновлення депутатської недоторканості депутатів місцевих рад прокурорами усіх рівнів направлено до сільських, селищних, міських, районних та обласних рад 514 подань на притягнення депутатів до кримінальної відповідальності. Однак лише 73 із цих подань було задоволено, а 326 – відхилено", — підкреслюється у заяві.

Щодо іншого проекту у заяві зазначається, що "в силу недосконалостей чинного законодавства на сьогодні склалася ситуація, коли більшість пенсіонерів отримує мінімальну пенсію у розмірі 332 гривні, в той час, як розмір пенсії у громадян, які користуються спеціальними законами, може складати десятки тисяч гривень в місяць".

"Чиновники мають отримувати такі ж пенсії, як і більшість громадян України, а не по 30-50 тисяч, як це відбувається сьогодні. А особи, які вчинили злочини – повинні відповідати, а не ховатися за депутатською недоторканістю", — вважають у "Нашій Україні".

"Ми вимагаємо негайно розглянути зазначені законопроекти, прийняття яких очікують сьогодні від нас мільйони громадян України. Ми вимагає негайно включити до порядку денного Верховної Ради України питання про складення присяги суддями Конституційного Суду України, призначеними Президентом України та з‘їздом суддів України, і забезпечити повноцінну роботу Конституційного Суду".