Під чию дудку танцюють політики

Під чию дудку танцюють політики

Майбутньому зятеві українського прем'єра Юлії Тимошенко довелося вивчити поіменно весь склад Кабміну. Натомість чи слухала майбутня теща пісні англійця Шона Карра - історія замовчує. Проте це сімейне поєднання політики й музики змусило з'ясувати: яку музику слухають наші політичні діячі.

Коли хтось дарує Віктору Ющенку музичний диск чи касету, у сім'ї Президента назріває суперечка через право володіння нею. Рідні хочуть слухати її вдома, а Віктор Андрійович полюбляє насолоджуватись музикою в машині. Висновок: Президенту при нагоді даруйте одразу дві касети. Найбільше в "першій родині" країни шанують українську естраду - Ніну Матвієнко, Тараса Петриненка, Оксану Білозір, Олександра Пономарьова, Олега Скрипку, "Океан Ельзи". Вдома у Віктора Ющенка багата фонотека українських виконавців. Буває президент і на концертах, при чому часто дарує квіти виконавцям-чоловікам.

Видео дня

Перший віце-прем'єр України Анатолій Кінах любить музику "The Beatles", "Pink Floyd", пісні Володимира Висоцького. Віце прем'єр-міністр Микола Томенко слухає українську музику: "ВВ", "Океан Ельзи", "Наші партизани", Ірину Білик, пісні Володимира Івасюка. Народний депутат, зять екс-президента Кучми, Віктор Пінчук надає перевагу музиці бардів, класиці та сучасній музиці, у захопленні від пісні Таїсії Повалій "Україно моя". Генпрокурор Святослав Піскун найчастіше слухає Джо Кокера.

Наталія Чомко

Тарас Чорновіл, народний депутат: "Убили негра" - не для мене

В основному музику я слухаю в машині - по дорозі на роботу. Маю два комп'ютерних диски, які міняю залежно від настрою. Перший диск - це "львівська" музика Наталки Карпи, Віктора Морозова, груп "Таліта Кум" та "Рутенії". На другому диску в мене добірка інструментальної класичної музики: Бетховен, Бах, Моцарт. З іноземних виконавців майже нікого не знаю. Люблю пісні "TheBeatles" з часів піку їхньої популярності, особливо пісню "Yesterday". Під відповідний настрій можу послухати навіть важкий рок.

Російської музики майже не слухаю. Правда, під час революційних подій захоплювався піснями Висоцького "Козел отпущения" та Віктора Цоя "После красно-желтых дней" - на мою думку вони дуже добре ілюструють те, що відбувалося. Можу також послухати щось російських бардів 70-х років. Не люблю у музиці двох речей - відвертої "концептуалки" та дешевої попси. Слухати не можу пісень типу "Малолетка дура дурой" чи "Убили негра".

Ярослав Кендзьор, народний депутат: "Хочу, хочу, хочу" протягом трьох хвилин

Музика, яку я слухаю, залежить від мого стану в даний момент. Інколи це щось розмірене, спокійне, як бальзам на душу. Може бути патріотична українська чи бадьора сучасна естрадна пісня - добре сприймаю групу "Океан Ельзи". Музика мого авто - це пісні групи моєї молодості - "ABBA". У музичній фонотеці важливе місце займає диск композицій Вівальді. Чого не люблю, так це бездумної попси. Доводять до нестями пісні з двох слів на зразок "Я тебе люблю" чи "Я тебе хочу", та ще й тоді, коли чуєш це "хочу, хочу, хочу" протягом трьох хвилин. Особливої пристрасті до російської естради також не відчуваю. Дуже рідко слухаю Олександра Малініна - знаю, що в нього є диск українських пісень, але змоги його прослухати ще не було.

Любомир Буняк, мер Львова: Політично невизначену Софію Ротару люблю

Люблю українські народні пісні та сучасну українську естраду, особливо Івана Мацялка, Валентину Степову - у неї прекрасний голос, Оксану Білозір, яка колись прекрасно співала і тепер очевидно співає, та подружжя Білоножків. По дорозі на роботу слухаю тільки ту станцію, де їх постійно крутять. Нових молодіжних груп я не сприймаю. Від російської музики я також не відмовляюсь. Слухаю Миколу Баскова, Аллу Пугачову. Софія Ротару хоч і член партії "Союз" і політично невизначена громадянка, проте гарний голос в неї не відбереш - слухаю і її.

Із закордонних поважаю тільки класиків. Верді - це мій улюблений композитор. З сучасних не слухаю нікого. Навіть старших - "The Beatles" та "ABBA", які були просто гарною грошовою розкруткою, а насправді - нічого не варті. Не бачу в них нічого надзвичайного.

Андрій Шкіль, народний депутат: Удома високоякісного програвача не маю

Слухаю хорошу українську музику. Зі мною в машині завжди "Океан Ельзи", Тарас Чубай, Марічка Бурмака. Музика є гарною тільки тоді, коли вона високоякісно звучить. Удома нічого не слухаю - не маю для цього ні часу, ні відповідного хорошого пристрою. Я не є любителем попси - не слухаю її взагалі. Коли є можливість та гроші, відвідую хороші концерти. Востаннє був на виступі барабанщиків з Японії - просто прекрасне шоу!

Не слухаю також російських виконавців. Вважаю, що в Росії немає пристойного виконавчого рівня. Колись слухав Пугачову, Леонтьєва та Ротару, але й то через відсутність будь-якої альтернативи. Із зарубіжних виконавців люблю групу "Queen" - вони викликають в мене ностальгію. Виконавців, яких я не люблю, важко навіть перерахувати, проте імен не називатиму - хай їх любить хтось інший.

Степан Гавриш, народний депутат: Важко сприймаю метал, проте люблю техно

Останнім часом часто слухаю Баха, Моцарта, Верді, європейську класику - така музика легка й не створює дискомфорту. Обожнюю російську попсу, із захопленням дивився трансляцію фестивалю в Юрмaлі. До речі, вважаю, що наші учасники, які прекрасно виступили, не мають ніякого відношення до української естради - у них рівень вищий. Найкращими композиторами для мене є Ігор Крутий та Раймонд Паулс. Дуже добре ставлюся до Анжеліки Варум, подобається діапазон голосу Філіпа Кіркорова. Про такі надбання світу, як Лучано Паваротті та Фреді Меркюрі, навіть сперечатися не можна.

Важко сприймаю метал та рок, проте люблю техно. Нещодавно придбав платівку українських емігрантів, що переробили коломийки під американське кантрі та джаз, - чудова робота. Сучасна українська музика в мене викликає протест. Не поважаю тих музикантів, які пишуть те, що має сподобатися тільки певній аудиторії. Таким був виступ "Ґринджол" на "Євробаченні" - він дискримінував українську музику. Такий собі стиль "без шароварів" - зі сленгом, примітивний та надуманий. Коли їду на роботу, то слухаю Дмитра Гнатюка "Рідна мати моя", інколи щось українське романтичне.

Їхній норов

- Попри любов до групи "Любе", російський президент Володимир Путін орден "За заслуги перед Вітчизною" вручив Борису Гребєнщикову.

- Володимир Жириновський у музиці консерватор. Улюблений музичний твір - "Полонез Огінського", любить марші, особливо "Прощання слов'янки", пісні Володимира Трошина, Хосе Хосе. Студентом любив "бітлів", а зараз слухає музику рок-груп "ДК", "Гражданская оборона". На першому поверсі офісу ЛДПР він відкрив "Рок-магазин у Жириновського", наповнений атрибутикою "металічних" ансамблів.

- Клінтон любить джаз і сам грає на саксофоні.

- Тимошенко слухає класичний джаз, блюз, класику від Вівальді.“Аргумент-ГАЗЕТА”, www.argument-ua.com