newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко влаштував розгін демонстранту

Ющенко влаштував розгін демонстранту

В результаті «роздачі» глави держави МВС тепер мусить ліквідувати Державну автоінспекцію, звільнити щонайменше двох обласних начальників міліції та до кінця року ліквідувати всі організовані злочинні групи, які ще досить непогано почуваються в Україні.

Видео дня

Найбільше по шапці отримала Державтоінспекція на чолі зі своїм керівником Сергієм Коломійцем. Хоч як цю структуру відмивали від корупції, хоч як ловили хабарників за руку особисто міністр МВС та «губернатори», хабарі на дорогах як брали, так і беруть. Тому Ющенко дійшов висновку: немає структури — немає проблеми і вирішив ДАІ взагалі ліквідувати. Тут же на нараді він віддав розпорядження впродовж доби підготувати указ про ліквідацію Державтоінспекції, яка, за його словами, себе дискредитувала. «Я тричі попереджав міністрів: якщо ДАІ й далі під кущами з бузиною сидітиме, ДАІ не буде в цій країні. Тому я ухвалив рішення iз сьогоднішнього дня — ніякого ДАІ в Україні не буде», — цитує Президента «Інтерфакс».

Під роздачу потрапили і конкретні керівники. Приміром, начальнику управління внутрішніх справ Львівської області Богдану Шкараді, призначеному на посаду в лютому цього року, Президент запропонував подати рапорт про відставку, «не відходячи від каси», тобто тут же, на нараді. Президентського гніву Шкарада удостоївся за непрофесійність і неефективну боротьбу з організованою злочинністю. Нагадаємо, що Богдан Шкарада згадується як один із фігурантів аудіозаписів, оприлюднених львівським бізнесменом, членом партії «Батьківщина» Богданом Федоришиним. У записах iдеться про нібито факти дачі хабарів та випадки нібито «заминання» кримінальних справ проти посадовців.

А слухаючи звіт керівника волинської міліції Михайла Лебедя, Ющенко сказав: «Думаю, вам треба зробити те, що зробив попередній промовець — подати рапорт у відставку» (волинськими правоохоронцями Президент незадоволений, зокрема, через зловживання з ввезенням в Україну автомобілів). Не надто добираючи слів, Ющенко передав «привіт» і волинському прокуроровi: «Складається враження, що ви з обласним прокурором злигалися, як два бички, один одного кришуєте...»

Окрім керівництва МВС, дісталося на горіхи і кримінальному світу. При цьому Президент виявив «у галузі» неабияку обізнаність: «Ми знаємо (одного кримінального авторитета), Морда звати, іншого — Молдованин, третього — Пацан... Якщо ми це знаємо, як ми мундир носимо? Скільки вам дивізій дати, щоб цієї Морди не було?» — цитує Президента «Українська правда». Тому до 1 січня 2006 року організованих злочинних угруповань (а їх, за даними міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, зараз у правоохоронців на замітці є 78) в Україні не повинно бути. За це «головою» відповідає заступник міністра МВС Геннадій Москаль. «Якщо ця термінологія збережеться після 1 січня, тоді не треба ні генерала Москаля, ні багатьох із вас. Хлопці, засукуйте рукави і починайте працювати!», — рішуче наказав Ющенко.