newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Демографічна криза: за 5 останніх років українців поменшало майже на 5 мільйонів

1,7 т.
Демографічна криза: за 5 останніх років українців поменшало майже на 5 мільйонів

Українців дедалі меншає, і зарадити цій проблемі навряд чи можна. Згідно зі статистикою, за п`ять останніх років нас поменшало майже на п'ять мільйонів. З огляду на це науковці говорять про яскраві ознаки демографічної кризи в Україні.

Видео дня

Киянка Марина донечку Дашу народила у 25. Думати про дітей раніше, вважає вона, не варто, бо це тягне за собою неабиякі труднощі. 11-місячній Даші мати присвячує весь свій час. Каже, що їй пощастило, бо сім`ю повністю забезпечує чоловік.

Марина, молода мама:

- Конечно, очень тежело морально, постоянно нужно уделять внимание только ребенку. Я сейчас нахожусь в декретном отпуске. Свою проффесию я забыла напрочь, можна сказать.

Про другу дитину Марина поки що не думає, хоч і знає про запровадження 8-тисячної допомоги при народженні. Розповідає, що і всі її друзі не поспішають збільшувати сім`ю, а якщо й мають дитину, то лише одну. Аби переламати тенденцію, впевнені науковці, самих тільки додаткових виплат замало - адже за останні десятиріччя змінилося саме ставлення українців до дітей.

Елла Лібанова, заступник директора Інституту Демографії:

- Я особисто вважаю, що інтенсивне підвищення народжуваності ми будемо мати в 2006 році, скоріше за все - в 2007... Як тільки тенденція піде на спад, треба буде знов щось запроваджувати. І більше того, кожне наступне підвищення народжуваності коштує більше, ніж попереднє.

Запобігти тотальній демографічній кризі, кажуть фахівці, можна тільки за допомогою широкої програми соціальних заходів. Адже до низької народжуваності (проблеми загальноєвропейської) додаються ще й невиправдано висока смертність від хвороб і нещасних випадків та масова еміграція - біди, притаманні лише країнам третього світу.