Змова супер- пенсіонерів

Змова супер- пенсіонерів

Приклад екс-міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя, якому нарахували чверть мільйона гривень «вихідної до­помоги» і понад 14 тисяч щомісячної пенсії, схоже, став заразним.

Судці Конституційного та Верховного судів, народні депутати та екс-президент Леонід Кучма теж вже наступного місяця отримають по кілька тисяч доларів пенсії. Таке ноу-хау, з по­дачі 50 народних депутатів, переважно підстаркува­того віку, впровадив Конституційний суд, визнав­ши неконституційним рішення уряду Юлії Тимо­шенко про обмеження розміру максимальних пен­сій.

Головним ініціатором «пенсійного» звернення до суду був Василь Хара, член парламентської фракції Януковича. Та ініціативу «регіоналів» опосередковано підтримав і Президент Ющенко, схвальну позицію якого озвучив його представник у Конституційному суді. (Чи не є це ще одним наслідком неафішованих положень пакту Ющен­ка—Януковича?) Скасувавши обмеження на мак­симальний розмір пенсії, суд фактично поділив громадян на два сорти. Перший — це абсолютна більшість, яким пенсія призначається з розрахун­ку 1% заробітку за один рік трудового стажу; дру­га — депутати, держслужбовці та ще 10 категорій «недоторканих», які отримуватимуть пенсію у розмірі 90% заробітку.

Одним із перших нововведенням поспішив скористатися Леонід Кучма, розкішне життя яко­го Юлія Тимошенко суттєво обмежила за часів свого прем'єрства. Згадавши свою парламентську молодість, Кучма зажадав від Верховної Ради де­путатську пенсію, яка за розрахунками апарату його давнього соратника, а тепер «народника» Литвина становить 18 тисяч 245 гривень, що у 54 рази перевищує мінімальний розмір. Відтак зав­дяки Януковичу, Литвину та Ющенку екс-прези­дент отримуватиме чи не найвищу у Східній Єв­ропі пенсію. (В більшості країн максимальна пен­сія разом з усіма доплатами максимум у 7—10 ра­зів вище мінімальної.)

Віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань в уряді Тимошенко Микола Томенко назвав рішення Конституційного суду «змовою суперпенсіонерів». Нагадаємо, що саме цей склад суддів КС свого ча­су дозволив Кучмі втретє балотуватися в президен­ти. Нині судді задовольнили подання Хари і К° без­посередньо перед припиненням своїх повноважень у зв'язку з виходом на пенсію, яка, за деякою ін­формацією, становитиме від 30 до 40 тисяч гривень.

Томенко обурений тим, що нова влада дала Кучмі 18 тисяч гривень пенсії, «замість того, щоб дати повістку до суду», і пообіцяв, що команда Юлії Тимошенко, ще до її повернення у прем'єр­ське крісло, запропонує на розгляд парламенту законопроект про відновлення верхньої межі пен­сій для зажерливих чиновників. Та вже зараз можна прогнозувати, що фракції Януковича й Ющенка за нього не голосуватимуть.

Олексій ЛЕНСЬКИЙ, «Свобода»