Контрабандні “Мерседеси” для справжніх соціалістів

Контрабандні “Мерседеси” для справжніх соціалістів

Газета “Свобода” опублікувала подробиці кримінальної справи, яка напередодні парламентських виборів може наробити багато галасу. Порушена вона 11 жовтня цього року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.201 Кримінального кодексу України (контрабанда) слідчим відділенням Служби безпеки в Закарпатській області.

Через митний пост “Ужгород” 30 вересня 2005 року в Україну зі Словаччини були ввезені два легкові автомобілі марки “Мерседес S500” 2005 року випуску. Через три дні у вантажний відділ Ужгородської митниці з метою їх митного оформлення звернувся директор ТОВ “Авто-Стар” (м.Ужгород) В.Селменський. Згідно з наданими ним митною декларацією та рахунком-фактурою, кожен із автомобілів коштував 75 тис. доларів США і на адресу ТОВ “Авто-Стар” вони начебто надійшли від американської фірми “Rosswald” через словацьку фірму “Аutо-motor”.

Видео дня

Однак від правоохоронців Німеччини оперативники СБУ отримали копії документів, які були складені під час продажу цих “Мерседесів” між представником заводу-виробника “Daimler Chrysler AG” і покупцем. Документи свідчили, що автомобілі, які намагався розмитнити директор ТОВ “Авто-Стар”, були продані мешканцю Києва Володимиру Кривенді 28 вересня 2005 року по ціні 127 та 124 тис. євро відповідно. Натомість сам Кривенда запевнив оперативників СБУ, що з України для придбання зазначених автомобілів він не виїжджав і в Німеччині їх не купував, а також не надавав від свого імені доручень на їх придбання третіми особами.

Згідно з висновком експерта Закарпатської ТПП, вартість двох “Мерседесів S500” в Україні становить понад 2 млн. грн. Оскільки зібрані матеріали вказували на наявність у діях невстановлених осіб ознак контрабандного ввезення на митну територію України автомобілів марки “Мерседес S500” шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві дані щодо власника та ціни транспортних засобів, слідчим відділенням Служби безпеки України в Закарпатській області порушено за цим фактом кримінальну справу.

За оперативною інформацією СБУ, насправді ввезені контрабандно в Україну “Мерседеси” призначалися для лідера Соцпартії Олександра Мороза та його колеги по парламентській фракції Миколи Рудьковського, якого вважають успішним бізнесменом. Про те, що В.Кривенда був не зовсім щирий з правоохоронцями під час першого спілкування, свідчить і той факт, що вже тривалий час його не можуть взагалі знайти. Хоча навіщо йому уникати спілкування з правоохоронцями, якщо він непричетний до контрабанди?

Олександр РОЖКО, «СВОБОДА»