За дружину Ющенка розплатилась мафія

За дружину Ющенка розплатилась мафія

Про це свідчать матеріали, які надали “Свободі” співробітники Служби безпеки України. За їхніми словами, на цей крок вони вимушені були піти після того, як отримали від нового керівництва Служби команду знищити докази корупції в оточенні Президента.

На початку січня тодішній народний депутат Олександр Третьяков (згодом перший помічник Президента України) для вирішення питання щодо приїзду в Україну на інавгурацію Віктора Ющенка матері К.Чумаченко, а також її знайомих і друзів зі США звернувся по допомогу до президента компанії “Хайрок Пропертис ЛТД” Дмитра Фірташа. Останній, як відомо, представляє інтереси Семена Могилевича (розшукується ФБР за рекетирство, шахрайство з цінними паперами, економічні злочини, зокрема у нафтогазовій сфері тощо), “сонцевського” угруповання та І.Фішермана — віце-президента фірми “Arigon Ltd” — однієї з основних структур у комерційній діяльності Могилевича. Д.Фірташ має також сталий комерційний “інтерес” у нафтогазовій сфері як України, так і Туркменістану та Росії (про його причетність до компанії “РосУкрЕнерго”, яка паразитує на поставках до України газу, заявляв колишній голова СБУ Олександр Турчинов).

Видео дня

Сам Олександр Третьяков — донедавна перший помічник Президента України — був керівником робочої групи з опрацювання питань розвитку нафтопереробної промисловості і, за словами О.Турчинова, “кришував” “РосУкрЕнерго”. Під час президентських виборів, після відомої історії з отруєнням В.Ющенка Третьяков перебрав на себе функції “казначея” виборчої кампанії. До обрання в 2002 році в парламент він активно займався нафтовим бізнесом.

У результаті домовленості з Третьяковим Д.Фірташ погодився організувати перевезення восьми осіб із Флориди (США) до Києва та здійснив повну оплату цього заходу за власний рахунок. 12 січня 2005 року чартерним авіарейсом № ТN1НС (літак GLF-5, бортовий номер N1-HC, зареєстрований у США) із Філадельфії до Києва на інавгурацію Віктора Ющенка прибули мати Катерини Чумаченко, а з нею Молл, Остапенко, Гудріч, Молтанбано та Хоббс. Прибулих зустрічала дружина В.Ющенка. Заявка на виконання вказаного польоту подавалась комерційною структурою “UNIVERSAL” (Хьюстон, США), обслуговування гостей у Борисполі здійснювала фірма “Ukr Аіг”. Вартість цього перельоту родичів і друзів К.Чумаченко коштувала Д.Фірташу 270 тис. доларів США.

З цієї історії випливає невтішний висновок, що ще до початку своєї офіційної діяльності нова влада використовувала перевірені “добрі старі методи” для забезпечення власних потреб за рахунок організованої злочинності, з якою вона обіцяла боротися на Майдані, під час помаранчевої революції.

Докази корупції в діях оточення й членів родини Президента Ющенка редакція “Свободи” передала до Генеральної прокуратури та спеціальної парламентської слідчої комісії. Чекаємо на результати їхнього розслідування.

Із інтерв’ю “УП” колишнього першого помічника Президента Олександра Третьякова:

Розповідати, що я не корупціонер, я не хотів. Упевнений, що Президент це знає. Я стверджую, що бізнесом у владі не займався. Я вважаю, що бізнес з владою несумісний.

Якщо людина займається корупцією, то для цього є силові відомства. Мене звинуватили в корупції не просто так! Це була цілеспрямована акція по дискредитації команди Ющенка.

Заяви Турчинова про те, що я лобіював схему поставок туркменського газу в Україну через “РосУкрЕнерго”, — це все неправда! Я йому з приводу “РосУкрЕнерго” жодного разу не дзвонив.

Я збираюся балотуватися за списком “Народного союзу “Наша Україна”. Я хотів би бути на тому ж 41-му місці в передвиборному списку, як і 2002-го. З мене роблять якогось “чорного генія”!

Віктор Андрійович — дуже скромна людина. Я йому костюми не дарую... Але пару краваток дарував. Грошей Президенту не давав.

Заява екс-голови Служби безпеки України Олександра Турчинова:

За участю представників української влади створена транснаціональна злочинна система, яка паразитує на споживанні державою природного газу. Це найпотужніший економічний злочин, завданий Україні. Рахунок іде навіть не на сотні мільйонів, а на мільярди.

Щоб зловживати на українському бюджеті, до постачання в Україну газу з Туркменістану були залучені нікому не потрібні посередники. Спочатку це був “Eural Trans Gas”, потім “РосУкрЕнерго”. І жодних пояснень, з якого дива ці посередники мають привласнювати мільярдні кошти!

Але їх було включено в систему і фактично з ними розраховувалися газом, який Україна отримувала за транзит, за ціною 50 доларів, а вони його продавали в Європу вже по 200 доларів. Зрозуміло, що в таких обсягах вони не могли працювати без патронату на найвищому рівні. Розслідування, які ми проводили, показували, що патронат здійснював Кучма з найближчим оточенням.

І от влада змінилася, а система залишилася. Тож ми вважали своїм обов’язком ліквідувати цю злочинну систему. Тільки в поточному році через їхню діяльність Україна матиме дефіцит газу близько 7,5 млрд. кубометрів. Цей газ країна змушена буде купувати за ціною 160—180 доларів, внаслідок чого вартість комунальних послуг зросте.

Не варто дивуватися, чому НАК “Нафтогаз України” не відмовився від цих схем. Тому що пан Бойко, який був одним із виконавців цієї системи, пішов, але залишився його заступник пан Воронін, який також працював у цій системі. Більше того, коли раніше схему патронували помічники Президента Кучми, то зараз її почали патронувати такі помічники, як Третьяков. Як тільки СБУ розпочала кримінальне переслідування злочинців, на службу почали чинити тиск. Зокрема, я мав декілька розмов із Третьяковим. Посилаючись на Ющенка, він вимагав негайно припинити дестабілізацію енергетичного комплексу, якою займається, за його словами, СБУ. Тобто припинити переслідування фігурантів справи “Нафтогазу”.

Я всерйоз не сприйняв пропозиції Третьякова і порадив йому займатися своїми справами. Але невдовзі відбулася розмова з самим Президентом, котрий звинуватив мене в тому, що я переслідую його хлопців, що СБУ працює проти його команди. Я намагався пояснити Президентові, що ми працюємо проти злочинців, а не проти команди, та розмови не вийшло. Я отримав від Президента пряму заборону займатися питаннями “Нафтогазу”, не совати туди носа. Але я не послухався Президента, і СБУ продовжувала перейматися цим питанням. Вже зібрані всі матеріали, які доводять злочинність цієї схеми, і СБУ готова пред’явити звинувачення її головним фігурантам.

"СВОБОДА"