newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

ООН вітає проект КПК, поданий Януковичем

282
ООН вітає проект КПК, поданий Януковичем

Регіональне представництво УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні вітає проект Кримінального процесуального кодексу, надісланий Президентом України до Верховної Ради України 12 січня 2012 року.

Видео дня

Проект глави Кримінального процесуального кодексу (КПК) щодо видачі осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, розроблено з урахуванням забов’язань України щодо невислання біженців відповідно до Конвенції про статус біженців 1951 року та Протоколу до неї 1967 року. Під ними розуміються як визнані біженцями особи, так і особи, які лише подали заяви про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, а також особи, які скористались правом на оскарження відповідних рішень до остаточного розгляду таких заяв в порядку, встановленому законодавством України. Проект вищезгаданої глави також передбачає ненадання іноземним державам, що надіслали запити про видачу осіб, інформації про подання вищезгаданих заяв або оскарження відповідних рішень.

В статтях проекту КПК зроблені застереження щодо:

• відмови у виконанні запиту про міжнародну правову допомогу у випадках, коли є достатні підстави вважати, що запит спрямований на переслідування, засудження або покарання особи за ознаками її раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;

• підстав для відмови у видачі, якщо запит про видачу особи за вчинення кримінального правопорушення був здійснений з метою підтримання державного обвинувачення або покарання особи на підставі її раси, релігії, національної приналежності чи політичних переконань або якщо становищу такої особи може бути завдано шкоди з будь-якої з цих причин.

Ці застереження демонструють дотримання Україною вимог Статті 103, а також Статей 55(c) і 56 Статуту Організації Об’єднаних Націй (ООН). У Статті 103 Статуту ООН установлюється перевага зобов’язань за Статутом перед зобов’язаннями, що випливають з інших міжнародних договорів, в тому числі щодо видачі осіб (екстрадиції). Відповідно до Статей 55(c) і 56 Статуту члени ООН зобов’язуються вживати заходів для досягнення цілей ООН, включаючи загальну повагу та дотримання прав людини й основних свобод для усіх без винятку, незалежно від раси, статі, мови та віросповідання.

УВКБ ООН також щиро вітає внесення проектом КПК змін до інших законодавчих актів України і сподівається, що вони сприятимуть його роботі у нагляді за застосуванням положень Конвенції про статус біженців 1951 року, до якої Україна приєдналась 10 січня 2002 року, та покращенню співпраці з державними органами щодо надання біженцям міжнародного захисту.