Примите участие
в розыгрыше
раскошного ожерелья Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Великий внесок України у перемогу над ницизмом

1.1т

Великий внесок України у перемогу над ницизмом.

Для України, тоді Української Радянської Соціалістичної Республіки, ІІ світова війна розпочалася 1 вересня 1939 – не даремно ж її називають «світовою». З перших хвилин війни «Люфтваффе» бомбили Галичину та Волинь, а 17 вересня без оголошення війни через Польський кордон перейшла Червона Армія. Радянська ідеологія назвала це «визвольним походом». Все це стало можливим після змови двох диктаторів Гітлера і Сталіна та підписання Пакту Молотова-Ріббентропа 23 серпня 39 року, таємні протоколи до якого розчленували Польщу. Можна довго сперечатися щодо справедливості/не справедливості рішень Паризької мирної конференції у 1919 році, врахування/не врахування етнічного складу населення тощо (на початок ІІ світової війни етнічні українські території поділили 5 держав – СРСР, Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія), але факт залишається фактом – Радянський Союз виступив агресором на початку війни.

Роль Союзу змінилася після початку реалізації плану «Барбаросса» 22 червня 1941 року. Так нацизм продовжив стратегію розширення життєвого простору арійської раси.

З цього часу розпочався найстрашніший етап в історії нашого народу. Не спроможний дати відсіч, Союз вибрав тактику «випаленої землі». Не даремно після Фінської війни Радянський Союз називали «Колосс на глиняних ногах». Сталінський режим виходив з логіки «баби ще народять». Територія між Карпатами та Доном перетворилася на спільну могилу для мільйонів військових та цивільних. До 22 липня 1942 року українські землі були повністю окуповані. Окупаційний «новий порядок» тривав до початку широкомасштабного контрнаступу військ антигітлерівської коаліції, яку очолила так звана «Велика трійка» – Рузвельт, Черчіль та Сталін. Самопожертва народів, що населяли Радянський Союз та відновлення діалогу із західними партнерами дозволили переламати хід війни. Втрачену в боях військову техніку, спорядження, припаси Союз зміг частково компенсувати отримавши її за програмою Лендлізу зі США. Власне з 1943 до кінця 1944 року українські землі знову перетворилися театр бойових дій Східного фронту. 20 жовтня 1943 року з бойовий з’єднань, що перебували на нашій землі було сформовані 4 Українські фронти, комплектування яких відбувалося в основному з мешканців деокупованих територій. Мобілізації підлягали навіть юнаки 16-17 років, яких використовували як «гарматне м’ясо», оскільки їх вважали зрадниками і в бій кидали практично беззбройних та у цивільному одязі так звана «чорна піхота» або «чорносвитники».

Таке ж ставлення було і до інших народів. Через тиждень після звільнення Криму, колабораном був оголошений цілий народ – кримські татари, хоча в ЧА служило понад 12 тис. осіб, 5 з яких стали Героями Радянського Союзу, а Амет-Хан Султан – двічі Герой.

Загалом українська земля дала понад 2000 (2021) Героїв Радянського Союзу втому числі й ті, які були 2-чі та 3-чі героями, н-д, Іван Кожедуб, та ще тисячі героїв, подвиги яких не знайшли відображення в історичних працях. Але широкому загалу відомі імена лейтенанта Олексія Береста, який підняв Прапор Перемоги над Рейхстагом та генерал-лейтенанта Кузьми Дерев’янка, який від імені Радянського Союзу підписав Акт капітуляції Японії.

Загальні прямі людські втрати серед українців у війні за різними підрахунками коливаються від 8 до 10 мільйонів осіб.

Українці відіграли помітну роль у боротьбі з нацизмом воюючи в різних арміях: до лав ЧА було мобілізовано понад 6 млн. осіб, до війська польського в 1939 році близько 120 тис. осіб, в арміях США, Британії та Франції воювало близько 80 тис., 45тис. та 6 тис., відповідно, етнічних українців. І понад 100 тис. воювали під національним прапором в лавах УПА.

Сини й дочки України зробили значний внесок у перемогу над нацизмом, ставши однією з націй-переможниць. Але й ціна Перемоги досить висока. У результаті бойових було зруйновано понад 700 міст і містечок, тисячі сіл, вивезено 550 промислових підприємств, незліченна кількість матеріальних цінностей та основне - людей. Загалом матеріальні втрати України оцінили на той час у понад 100 млрд. доларів.

Визнанням внеску українців у загальну справу Перемоги над нацизмом стало включення України до складу держав-засновниць ООН.

Подпишись на наш Telegram. Присылаем лишь "горящие" новости!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги