ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Уряд Гройсмана перевів країну на рейки розвитку

321

<p>&lt;p&gt;&lt;p&gt;Кабінет Міністрів підбив підсумки роботи за неповний 2016 року, з квітня, коли парламент висловив вотум довіри новому уряду на чолі з Володимиром Гройсманом. За цей час йому вдалося головне – вивести Україну з кризового стану та перелаштувати її на рейки розвитку й сталого зростання.

В першому кварталі 2015 року Україна досягла дна падіння, коли ми мали мінус 17% ВВП. Тоді про зростання зовсім не йшлося, мінімальним завданням було хоча б загальмувати економічний спад. Проте, вже в другому кварталі 2016 року почався несміливий підйом й заслуга Кабміну полягає в тому, що це стало стійким трендом: в жовтні-грудні 2016 р. ріст ВВП склав вже 4,7%.

З квітня минулого року інфляційний шторм почав вщухати: за 2016 р. інфляція склала 12,4% порівняно з 43% у позаминулому році. Це дозволило відновити соціальну справедливість й запровадити новий рівень соціальних стандартів. Розпочався поступовий ріст реальної заробітної плати людей (9%), на 16% збільшився прожитковий мінімум, була розгорнута масштабна програма субсидування українців, які потребували допомоги в сплаті за комунальні послуги. Важливо, що вчителі та медики - представники найбільш соціально значимих професій - відчули реальне підвищення рівня доходів в середньому більш ніж на 20%.

Вже минулого місяця 3,5 млн українців отримали підвищену мінімальну заробітну плату - 3200 грн. Так уряд продемонстрував принципово новий підхід до соціальної політики. Його суть в тому, щоб дати можливість людям надолужити ті втрати, які вони зазнали в пік кризи й при цьому не нашкодити економіці.

Уряд Володимира Гройсмана взявся за системне оновлення інфраструктури держави. В минулому році відремонтовано в 4 рази більше доріг ніж в 2015 році, задіяна система &quot;теплих кредитів&quot;, коли влада частково компенсує затрати на ремонтні роботи в будинку, Укрзалізниця&quot; стала прибутковою (303 млн. грн.), хоча ще рік назад мала збитки на суму до 700 млн. В 2016 році справжню революцію в держзакупівлях здійснила система ProZorro. Вона заощадила 8 млрд. державних коштів, які спрямували на розвиток країни та соціальні потреби.

Кабмін зробив ставку на створення й розвиток міцних самодостатніх громад. В минулому році 207 таких об&#39;єднаних громад отримали нову виборну владу, а доходи місцевих бюджетів зросли більш ніж на 40%. Це не рахуючи субвенції в 1 млрд. грн., які уряд виділив місцевій владі для розбудови місцевої інфраструктури.

Допомога бізнесу стала практичною та результативною. Серед іншого, це запровадження 16-ти електронних послуг, які значно спрощують користування низкою адміністративних сервісів, запуск &quot;дерегуляційної гільйотини&quot;, коли сотні регуляторних актів скасували, аби не створювати підприємцям перешкод, скасування державної реєстрації іноземних інвестицій.

Таким чином, уряду Гройсмана в 2016 році вдалося зламати кількарічний кризовий тренд й стабілізувати економічну ситуацію. Це створює передумови для подальшого поступального розвитку держави та досягнення нових показників якості життя громадян.

&lt;/p&gt;&lt;/p&gt;</p>

Место
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги