ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Про митницю, логіку та безпеку

486

Історія Митної служби США (U.S. Customs Service) розпочалася 31 липня 1789 р., коли Конгресом було видано "Акт щодо регулювання справляння мит, які накладаються законом на тоннаж кораблів та суден, та на товари, вироби та мануфактуру, що імпортуються до Сполучених Штатів" (An Act to regulate the Collection of the Duties imposed by law on the tonnage of ships or vessels, and on goods, wares and merchandises imported into the United States of 1789). З цією метою створювалися округи, визначалися порти та призначалися посадові особи (sec. 1), які "повинні вести справедливі і чесні рахунки всіх своїх операцій відповідно до обов'язків офіцерів митниці" (sec. 9).

Майже 214 років Митна служба існувала в якості окремого федерального агентства та підпорядковувалася Міністерству фінансів США (U.S. Department of the Treasury), будучи разом із цим міністерством одними з найстаріших державних установ США. Але після подій 11 серпня 2001 р., на тлі зростання терористичної загрози, американський уряд наважився на радикальну реформу Митної служби.

По-перше, згідно Акту про внутрішню безпеку (Homeland Security Act of 2002) відбулося перепідпорядкування Митної служби новоствореному Міністерству внутрішньої безпеки (U.S. Department of Homeland Security). Повноваження митниці щодо реалізації фіскальної функції митниці залишилися у юрисдикції Міністерства фінансів, більше того, безпосередньо законом заборонялося зменшення кількості митного персоналу та обсягу фінансування призначених для виконання цієї функції (6 U.S. Code § 212 - Retention of Customs revenue functions by Secretary of the Treasury). Міністерство внутрішньої безпеки через голову митної служби здійснює координацію та інтеграцію функції безпеки, сприяння торгівлі та протидії митним правопорушенням (6 U.S. Code § 211 - Establishment of U.S. Customs and Border Protection; Commissioner, Deputy Commissioner, and operational offices).

По-друге, відповідно до поданого Президентом США Реорганізаційного плану (DEPARTMENT OF HOMELAND SECURITY REORGANIZATION PLAN. November 25, 2002) була створена нова агенція – Митна та Прикордонна Охорона (U.S. Customs and Border Protection). Вона об’єднала у собі Митну службу та Службу громадянства та імміграції (Immigration and Naturalization Service). Силові підрозділи цих служб були також об’єднані у підрозділ під назвою Імміграційна та митна поліція (U.S. Immigration and Customs Enforcement).

ТАК ОСЬ ПРО ЛОГІКУ. Сполучені Штати – країна із найбільшими у Світі військовим бюджетом та бюджетами спецслужб, після зіткнення із проявами гібридних загроз у вигляді терактів 11.09.2001 пішла на підсилення безпекової функції митниці та її інтеграцію у систему захисту державних кордонів.

Україна, на третій рік війни, із колосальними безпековими проблемами, маніакально продовжує зводити митницю до якихось клерків у надрах ДФС із виключно сервісною функцією. Хоча, хто мені пояснить, яку адміністративну послугу держава повинна надавати особам, які здійснюють контрабанду наркотиків або зброї?

Звісно може виникнути питання: "А як же боротьба з корупцією, контрабандою та ненависною "горіховою мафією"?

1) Мова йде про функції митниці. А їх, насправді, повинно бути дві – фіскальна та безпекова. Повірте хоча б Всесвітній митній організації, яка прийняла вже чотири редакції (2005, 2007, 2010, 2012) Рамкових стандартів безпеки та сприяння світовій торгівлі (SAFE Framework of Standards to Secure and Facilitate Global Trade).

2) В українських реаліях найбільші корупційні ризики генерує як раз фіскальна функція митниці, а також питання "інших видів державного контролю". Ніякі реорганізації цю проблему не вирішують.

3) Питання корупції це питання кадрів та процедур. Ось наприклад, чи доводилось вам чути про те, як ФБР кришує "арахісову мафію" у Флориді? Мабуть ні, хоча митна служба, як не дивно, там окрема урядова агенція.

І на кінець, старий одеський анекдот про українську митну реформу та реформаторів: "Гражданка Рабинович чуть было не утонула на пляже в Аркадии. Спасатели делали все что только можно, только не с той стороны".

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги