Главная Блоги

/ Жизнь

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

З чого починається корупція в медицині?

331

Незалежно від соціального статусу, обраної професії або власних поглядів ми всі є пацієнтами. І ми всі хочемо отримувати якісну медичну допомогу від фахових спеціалістів. Мені дуже прикро, що сьогодні соціальні мережі рясніють оголошеннями на кшталт: "А в тебе є знайомий гарний хірург, гінеколог, травматолог?" . З такими ж питаннями телефонують і мені, моїм колегам. Погодьтесь, це ненормально, коли в Україні шукають лікарів через соціальні мережі чи знайомих. Жодна медична реформа не буде ефективною, доки не буде змінено підхід до навчання цих самих гарних лікарів. Диплом лікаря та сертифікат спеціаліста сам по собі ВЖЕ має гаранувати кожному з нас, що лікар в будь якій лікарні України є фахівцем.

Вважаю, що держава, в обличчі нас, викладачів, має забезпечити такий рівень фахівців, щоб кожен українець міг піти до будь-якого лікаря, як це робить американець, італієць, француз у своїй країні і бути впевненим, що отримає фахову допомогу.

Чому ми не маємо достатньої кількості фахівців, хоча маємо достатню кількість ВУЗів? Відповідь лежить на поверхні. Сьогодні, не всі, хто випускається є фахівцями. І ця проблема виникла не сьогодні.

В 2014 країна отримала шанс на зміну підходів до всіх сфер суспільства, в тому числі і медичної освіти, де не має місця корупції.

Та от вже чотири роки поспіль ми, викладачі та студенти спостерігаємо за тим, як корупція роз'їдає зсередини Національний медичні університети. Зокрема, Національний університет ім. Богомольця.

Правопорушення, які вчиняло та вчиняє екс-керіництво Університету вже перейши межу та здоровий глузд.

Викладачі дуже стомилися від постійного тиску зі сторони ректорату. Чому викладачі мовчали? Бо боялися звільнень.

Останні події показують, що екс-керівництво зовсім не цінує кадри. Ще з 2014 року екс-керівництво Унівеститету почало знищувати викладацький склад, звільняючи провідних фіхівців.

Я, як людина, яка цьому університету присвятила 22 роки та пройшла шлях від студента до професора, доктора наук, готовий боротися за те, аби нарешті студенти та лікарі-інтерни мали можливість зосередитись виключно на навчанні та мати найкращих викладачів.

Дуже хочеться, аби Університет став дійсно Европейським, мав можливіть займатися своїми прямими функціями - навчанням.

В Україні не має бути місця коррупції, особоливо в такій важливій сфері як медицина та медична освіта. І заради цього треба багато працювати.

Не надоедаем! Только самое важное - подписывайся на наш Telegram-канал

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги / мнения

ads pixel