Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

"Сім нот" пісні про МЗП в 3200 грн та інші "новорічні подарунки"

665

<p>Нота &quot;До&quot;

Тільки лінивий не говорив про економічні новації влади на 2017 рік.

Висновок 1: я лінивий, якщо до цих пір не говорив про це.

Тож бо, вставлю і свої 5 копійок.

І так. Щодо &quot;мінімалки&quot; у 3200 грн.

Чого прагне Влада, запроваджуючи різке, понад у 2 рази, збільшення мінімальної заробітної плати? Чого у цій позиції більше: добрих намірів чи лукавства?

І так.

Деякі цифри.

Середньомісячна заробітна плата за 2015 рік в Україні складала 4 195 грн.

Мінімальна зарплата у 2015 році до вересня - 1218 грн.

Питання: ЧИ хтось вірить що загальний по країні рівень зарплати зросте прямопропорційно МЗП ( у 3.4 рази у порівнянні до 1218 грн) та складе 14 448 грн ?

Судячи з усього, з чогось таки потрібно починати. І депутати ВР відважно спробували із себе.

Та це інша історія.

Скоріш за все, різкого збільшення середньомісячної заробітної плати у 2017 році не відбудеться.

За прогнозом очікуємо середню заробітну плату на рівні 5575 грн .

http://sylnaukraina.com.ua/finansy/zarplata/yakoyu-bude-serednya-zarplata-v-ukraїni-v-2017-roci.html

При цьому надзвичайно &quot;Гарячі голови&quot; , але, маємо враховувати, що це Урядово-Високопосадові Голови, прям таки пророкують подальший зріст мінімалки і до 7.5 тис грн(!!!) А на це слід звертати УВАГУ! http://espreso.tv/news/2016/10/27/u_2017_roci_minimalna_zarplata_zroste_do_7_5_tys_grn_nasirov

Цілком прогнозовано, що зарплати, які більші за мінімальні, частково заморозять, скасують надбавки та доплати різного роду, багатьох працюючих звільнять ( скоротять, або &quot;переведуть у тінь. Та зросте не добробут населення. Просто цей рівень підтягнуть окремі надвисокооплачувані &quot;верстви населення&quot;. Хочаб ті, у кого посадові оклади по 320 000 грн?

http://www.uspa.gov.ua/pres-tsentr/novini/novini-ampu/15002-shtatnoe-raspisanie-rukovodstva-ampu-utverzhdeno-ministrom-infrastruktury

Пенсійний фонд констатуєперебування на обліку 12,2 млн пенсіонерів.

І , на превеликий жаль, ця частина нашого народу, стане ще біднішою.

Очевидним є ймовірність суттєвих інфляційних процесів у країні. І це тільки за внутрішніми чинниками економіки України. ( Про зовнішні загрози нової, надпотужної світової фінансової кризи в прогнозах влади на стан нашої економіки у 2017 році навіть не йдеться. І це вірно: а що про це гадати, якщо проти &quot;світового Цунамі&quot; ми безпорадні. Та передбачувати багато що мали б).

Так от, щодо інфляційних процесів, ВР попереджає навіть Рахункова Палата, вважаючи проект бюджету на 2017 рік надзвичайно оптимістичним ( і звідки цей оптимізм? Ми що – всіх і все перемогли?): &quot;Доходи державного бюджету на 2017 рік у законопроекті пропонується встановити в сумі 706 млрд, що можливе за рахунок надпрогнозованого зростання цін і девальвації гривні&quot;.

https://feao.org.ua/wp-content/uploads/2016/12/FEAO_Vysnovky_rahunkovoi_palaty.pdf

Щодо гривні, окрема історія. Існують &quot;сміливі&quot; не оптимістичні прогнози про курс вже в 2017 році від 30 до 60 грн за дол США ( на відміну від урядового прогнозу 27,4 грн). Але це також окрема історія.

А от щодо пенсіонерів, то їм особливого зросту пенсій ніхто не обіцяє.

Навпаки: у Пенсійному Фонді – просто &quot;чорна діра&quot; у 150 млрд грн : здачі вже немає чим видавати.

http://www.akcent.org.ua/u-pensijnomu-fondi-dira-u-150-mil-yardiv-grojsman/

Своїх коштів у Пенсійного Фонду не має.

Потрібно брати із бюджету.

А в бюджет кошти мають надходити не від &quot;друкарської машинки&quot;, а з &quot;відрахувань від здобутків економіки&quot;.

На 2017 рік заплановано валовий внутрішній продукт у розмірі 2 584,9 млрд. грн.

При цьому, кількість економічно активного населення з 19.3 млн. грн, станом на 2013 рік, вже скоротилася на початок 2016 року до 16.2 млн . чол.

&quot;Економічно активних&quot; зайнятих осіб на початок 2016 року було 16.2 млн.чол.

Не має сумнівів, що &quot;активність&quot; працювати в неньці – Україні різко спадає після &quot;передноворічних подарунків&quot;, на кшталт: &quot;усім ФОП низький старт на закриття/ліквідацію&quot;, або &quot;хто не встиг&quot; - карається на 704 грн у місяць. Але це, знову ж таки, окрема історія ( чи то &quot;нота&quot; у нашій мелодії), та і без цього очевидним є те, що на початок 2017 року кількість &quot;економічно активних&quot; в Україні буде не більше 16 млн чоловік.

Точніше- тих, хто залишились в Україні.

За офіційними даними – понад 5 млн українців, а за неофіційними- з 8 млн українців – вже є &quot;заробітчанами&quot; за межами України, та створюють свій реальний &quot;другий&quot;, нечиновницький бюджет України.

Тільки через банківські рахунки та міжнародні платіжні системи у 2015 році в Україну надійшло від приватних осіб понад 5.2 млрд доларів.

Це більше ніж &quot;гарантій Урядів&quot; світових лідерів та МВФ, які за рік надаються Україні. При цьому –від заробітчан ніяких застережень, щодо &quot;закручування гайок у національному законодавстві&quot;.

Отже, дохід в 706 млрд грн в Україні мають створювати ті, хто поки що залишився.

Особисто у мене іноді виникає враження, що держслужбовці різного роду дійсно вважають, що дохід створюють саме вони(!) ( Але і це також інша історія?).

Так от,16,2 млн працюючих ( не розподіляємо на держслужбовців на підприємців) мають створити дохід у розмірі 706 млрд.грн.

Номінальний обсяг ВВП у розрахунку на 1 особу ( а нас , станом на січень 2016 року вже 42,7 млн українців) має складати 60 536 грн.

ТОБ-ТО: ВВП в місяць із розрахунку на 1 особу складає 5044 грн. При цьому прошу врахувати: це не &quot;Дохід&quot; , це, &quot;валовий продукт&quot;. Тоб –то – &quot;оборот&quot;.

Та і без цього: маємо прогноз по середній зарплаті - 5 575 грн ЄСВ в 1 226 грн. А це означає, що у валовому продукті на 1 чоловіка 1маємо 6 801 грн навантаження тільки в частині заробітної плати!!!

Тоб-то, версія про те, що заплановане підвищення МЗП до 3200 призведе до зросту соціальних стандартів, має ознаки &quot;фейка&quot; ( вже не говоримо про анонсоване Насіровим зростання МЗП у 2017 році до 7500 грн…).

Ок. Більш &quot;коректним&quot; було б врахувати, що із 42.7 млн українців – 12.2 млн – пенсіонери. Будемо &quot;економити на них&quot;…Середня ж пенсія в Україні на 2017 рік складає 1745 грн…

Ще є &quot;Ресурси&quot; переоцінки розрахунку: немовлята, діти, інваліди…

Можливо, влада і на них розраховує у досягненні &quot;економічного чуда&quot;…

Разом з тим, що є очевидним:

- Підвищення МЗП навіть до 3 200 грн &quot;обрубає&quot; чисельну когорту бажаючих отримати &quot;субсидії&quot; на комунальні послуги, а анонсований Насіровим зріст МЗП до 7500 – черги на &quot;субсидії&quot; взагалі її &quot;обнулить&quot;? (Для довідки - Загальна сума призначених субсидій у січні–грудні 2015р. становила 2346,0 млн.грн. Чи не резерв для &quot;оптимізації показників для МВФ?)

- Мінімальна заробітна плата носить функцію не &quot;соціального стандарту&quot; , а &quot;карально – адміністративного&quot; показника впливу на бізнес, через прив’язку до рівня МЗП розмірів відповідальності при адмініструванні податків, за нормами судочинства, тощо.

Висновок: класично констатувати - &quot;развєликаккотят&quot; - мабуть недоречно. Але образливо. Швидко втікти від цього &quot;бєзпрєдєлу&quot; мають можливість далеко не всі. ТА і не має бажання &quot;тікати&quot;. А , отже, нам з цим жити.

І про це- в наступних наших &quot;Нотах&quot;.

Нота &quot;До&quot;

І , приємного перегляду: &quot;Йолка1&quot;

&amp;feature=youtu.be

</p>

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги