Примите участие
в розыгрыше
подушки «Венето Комфорт Антистресс» Участвовать
Приз
Конкурс
ГлавнаяБлоги

/Экономика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Як підняти зарплатню, а разом з тим і економіку?

1.2т

Істина, відома у всьому світі: підвищення зарплатні може собі дозволити держава, економіка якої знаходиться на підйомі. Живе краще держава - живуть краще люди. І навпаки.

Триває дискусія щодо підняття мінімальних зарплат. Усі сходяться на думці, що піднімати і справді потрібно. Суперечка лише про те, чи 4200, чи 4800, а можливо 6000 грн зробити мінімальною зарплатнею. Я абсолютно підтримую ідею, щоб українці отримували більшу зарплатню, але у мене є питання до шляхів і методів досягнення цієї мети. Одні кажуть, що кошти потрібно взяти на митниці, інші ж пропонують підняти податки. Особисто я бачу два більш реальних та практичних шляхи, і це: а) зниження наявних податків на зарплату (до 25%),б) технологічне підняття продуктивності праці. Дозвольте мені пояснити цю думку.

Нам потрібно стимулювати технологічне переозброєння, стимулювати інновації для підприємств, щоб із збільшенням продуктивності праці можна було абсолютно послідовно піднімати і саму заробітну платню. Це надзвичайно важко втілювати при наявній системі кредитування бізнесу, адже у мене складається враження, що завдання НБУ лише одне: зберегти банки будь-якою ціною, навіть шляхом відмови від кредитування бізнесу. Без залучення інвестицій, без середньо- та довгострокового кредитування не можливо провести технологічне переозброєння підприємств, а інноваційний розвиток залишається невтіленою мрією, котру немає якими фінансами підкріпити. Банківська система повинна легко і доступно кредитувати бізнес, і особливо той, що представляє 5-тий і 6-тий технологічний уклад, тобто, є технологічно передовим та більш маржинальним у плані виробництва.

Наразі всі податки на зарплату в нашій країні складають понад 50% від її розміру. Результат очевидний: Мінекономіки вважає, що 46% національної економіки находиться в тіні, експерти називають цифри близькі до 60%. Як кажуть, «від наших суворих законів рятує лише не обов’язковість їх дотримання». Тому, дійсний шлях підняття реальних зарплат це зниження відповідних податків, що напряму вплине на ситуацію. До речі, минулого року в Америці податки знизили майже вдвічі, що повернуло в економіку США близько 3,2 трильйонів доларів. Безумовно, для справді ефективних змін нам також потрібно реформувати правоохоронну систему, судову систему та систему державного управління, але це вже теми для інших дискусій.

На жаль, останніми роками платня (і пенсія) в Україні зростали не через економічний підйом, а через девальвацію гривні. Але вище наведено реальні інструменти, які можуть нарешті зламати цю ситуацію на користь всіх українців. І мотивувати їх виводити свою діяльність з тіні.

Тож, як бачимо, підняття зарплатні має бути не просто популістичним передвиборним слоганом. Перш за все, це послідовна і наполеглива робота уряду і чиновників абсолютно всіх органів влади. Це реальні реформи, інколи непопулярні, які рухають країну вперед, до вищих стандартів життя. Саме тому висока мінімальна заробітна платня - це не самоціль, а результат ефективної управлінської політики.

На мою думку, добрі наміри мають супроводжуватись раціональними способами їх втілення. Давайте реформувати країну правильно і ефективно - і почнемо робити це просто сьогодні!

Ты еще не читаешь наш Telegram? А зря! Подписывайся

0
Комментарии
0
0
Смешно
1
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги / мнения