Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Экономика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Борги по аліментах треба сплатити – інакше ваше майно арештують та продадуть

2.2тЧитать материал на украинском

Триває кампанія по спонуканню ліквідації заборгованості з аліментних платежів. ДП «СЕТАМ» відповідає за важливий напрямок роботи – продаж арештованого майна особливо злісних неплатників.

Початок кампанії

7 грудня 2017 року Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроект № 7277, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів. Станом на 1 вересня 2017 року в органах Державної виконавчої служби було 539 тисяч документів про стягнення аліментів. З них майже 92 тисячі тих, хто заборгував аліментів більш ніж за 3 місяці.

Закон передбачає нові засоби примусового виконання рішень до боржника, який заборгував аліментів більш ніж на 6 місяців. Це тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобом (на 6 місяців), вогнепальною мисливською, пневматичною та іншою зброєю, тимчасове обмеження у праві полювання. Все це - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі. Якщо боржник не платить аліменти більш ніж за 6 місяців, виконавець також може тимчасово обмежити його у праві виїзду за кордон до погашення заборгованості.

Закон також впровадив новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час.

Й нарешті, в разі тривалої несплати суд може призначити арешт та продаж майна.

Процедура арешту та продажу

Арешт та продаж – виключна процедура. Вона застосовується коли борг накопичується, а офіційних джерел доходів, з яких можна було утримати виплати, немає.

Державний виконавець діє наступним чином: спочатку звертається про стягнення на заробітну плату та інші доходи боржника. Якщо розмір заборгованості перевищує суму платежів за 3 місяці, ДВС включає відомості про нього до Єдиного реєстру боржників. А потім вже йде звернення стягнення на майно боржника (перевірка майнового стану, арешт майна, його вилучення та реалізація).

Краще уникати цієї стадії, бо за новим законом все відбувається дуже швидко, менше, ніж за тиждень. Постанова про опис та арешт майна приймається не пізніше 5 робочого дня з дня отримання інформації про його місцезнаходження. А у разі виявлення майна під час перевірки майнового стану боржника за місцем проживання – взагалі невідкладно.

Після передачі виконавцем, майно виставляється на електронний аукціон ДП «СЕТАМ».

Зокрема, у місті Суми на продаж виставлено автомобіль MAZDA 3 2004го року випуску, стартова ціна: 138 400.00 грн.

А у Львові продається 1/2 чотирикімнатної площею 51.7 м. кв., стартова ціна - 350 000.00 грн.

Результати кампанії

Нові правила стягнення аліментів в Україні збільшили обсяг виплачених боргів в 2,2 рази.

Якщо до початку дії так званого закону # ЧужихДітейНеБуває виконавці стягнули з недобросовісних батьків 259 млн грн, то після введення нових методів впливу - майже 580 млн грн. В цілому з початку року було погашено 840 млн грн заборгованості по аліментах.

Міністерство юстиції завершує розробку другого пакету законодавчих новацій, які ще більше посилять тиск на неплатників аліментів. Зокрема, передбачається збільшення розміру аліментів, введення додаткових нарахувань на суму боргу в разі затримки виплат, введення кримінальної відповідальності для батьків, які ухиляються від суспільно корисних робіт та обов'язку працювати для "аліментників", які знаходяться в місцях позбавлення волі. Також передбачено низку нововведень для захисту дітей з інвалідністю, яким недобросовісні батьки не виплачують аліменти.

Щоб уникнути усіх цих неприємних заходів, достатньо просто ліквідувати борги. У разі погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі відбувається виключення відомостей про нього з Єдиного реєстру боржників шляхом внесення до автоматизованої системи виконавчого провадження інформації про відсутність заборгованості прямо в день встановлення факту її відсутності.

Тож ліквідуйте борги добровільно – й спокійно користуйтесь своїм майном!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги