ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Держава "годує" монополії, відбираючи заощадження людей

156

<p>23 грудня разом з Олексієм Кучеренко, як співзасновники громадської організації &quot;Тарифна мобілізація&quot; зібрали киян під стінами КМДА на &quot;Марш платіжок&quot;.

Основні вимоги, які &quot;Тарифна мобілізація&quot; висуває до чиновників, такі: переглянути нинішні ціни на газ для людей, а всі раніше сплачені платежі – перерахувати відповідно до економічно обгрунтованих цін; зобов’язати монополії обґрунтувати тарифи перед споживачами; на законодавчому рівні ухвалити закон про представника споживачів у відносинах із монополіями (омбудсмен споживача). Без згоди представника споживача тарифи мають вважатися не затвердженими.

Ось уже 10 місяців, як &quot;Тарифна мобілізація&quot; всіма можливими методами намагається достукатися до Уряду та НКРЕКП, аби були переглянуті тарифи на газ для людей, які є абсолютно економічно необґрунтованими. &quot;Справедлива ціна на газ для населення – 3-3,5 тис. грн. Не може коштувати тисяча кубів газу 7200 грн, при тому, що 477 грн із цієї суми йде газодобувачам, а все інше &quot;з’їдається&quot; оподаткуваннями, а 3 500 дарується &quot;Нафтогазу&quot;. До цього, тарифи на тепло затверджені на основі повністю застарілих нормативів зразка 19 століття. Маленький приклад: у Києві діє норма тепловтрати, аналогічна нормам в Якутії, і ця норма кожному з нас закладається в тариф. Порівняйте температурний режим України та Сибіру, щоб зрозуміти, як українців дурять.

Проведемо аналогію з ціною на газ для промислових підприємств, яка становить 2,5 тис. грн за тисячу кубометрів, тоді як для населення її в Уряді вперто не хочуть знижувати нижче 7,2 тис. грн. Усе просто – влада вирішила по максимуму вигребти заощадження людей – шляхом завищення цін, введення нових податків і зборів, посилення фіскальної політики. Вся економічна політика держави сьогодні спрямована на це: докапіталізувати економіку за рахунок українців. Крім того, не забуваймо, що вона тісно переплетена з інтересами олігархату.

На переконання &quot;Тарифної мобілізації&quot;, монополії повинні обґрунтовувати тарифи не в середині себе, і не одна перед одною, а перед незалежним експертом, який би представляв інтереси людей, – омбудсменом споживача. Це мають бути незаангажовані фахівці, які скажуть: &quot;так, цей тариф справедливий, а цей – ні, бо він складений на основі застарілих радянських нормативів; який не допустить, щоб у двох однакових будинках – за типом забудови, роком будівництва, – тарифи на опалення відрізнялися вдвічі, а то й утричі – просто тому, що на одному є лічильник, а на другому його немає. Так є сьогодні, і цей абсурд зараз введений у ранжир норми, норми права, яку використовують для того, щоб виставляти завищені платіжки і забирати грошові заощадження людей.

Цьогорічна докапіталізація на 100 млрд грн &quot;Нафтогазу&quot; відбулася насамперед за рахунок людей. А ці гроші можна було сміливо забирати з металургічних, хімічних монополій, які з року в рік на завищених нормах споживання газу заробляли, за нашими розрахунками, близько 3 млрд доларів щорічно. Що обирає держава? Вона далі &quot;годує&quot; монополії. Але чи не логічніше було б спрямовувати ці мільярди гривень на оновлення житлового фонду, на комплексні програми в енергозбереженні?

</p><p class="news-full__text-embed"><img src="/assets/img/lazybg.png" style="width: 600px; height: 337px;" data-src="https://i.obozrevatel.com/gallery/2015/12/25/467835.png?size=630x2000"; data-large-src="https://i.obozrevatel.com/gallery/2015/12/25/467835.png";></p>

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги