Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Команда Трампа не зможе зробити Україну "розмінною монетою"

5.6т

Дійсно, Трамп і його команда, і Республіканська партія в цілому націлюються на те (і це їхнє гасло), аби зробити Америку знову величною. Це проглядається в Республіканській платформі, документі, який визначає пріоритети Республіканської партії – він був схвалений 2016-го року. Це проглядалось в передвиборчій платформі Трампа, і зараз проглядається в пріоритетах його політики, які оприлюднені на сайті Білого Дому; і в тих указах, заявах і виступах, які Трамп робить уже протягом більше, ніж місяця свого перебування на посаді Президента США.

Його знаменита заява – "найперше – Америка" (America first) – означає, що всі свої кроки він спрямовує на те, щоб зробити Америку величною. І в цьому відрізняється його підхід від підходу Обами, оскільки Обама більше уваги приділяв "миру в усьому світі", інколи навіть упускаючи якісь моменти в інтересах США. Тобто він (Обама. – Ред.) робив нахил на "мир в усьому світі".

Трамп більше робить нахил на те, що Америка, найперше, має бути безпечною, енергетично потужною, ліідером в світі і т.д.

Проте Трамп також заявляє про те, що Америка буде намагатись досягти "мир в усьому світі". Однак (це проглядається і в його останньому виступі) він говорить, що мир має підтримуватись завдяки силі, силі США. І це, з його слів, в пріоритетах зовнішньої політики Сполучених штатів.

Фактично в його заявах він відобразив дещо, що вже відбувається. Він ініціював збільшення воєнного бюджету США на 54 млрд доларів, а це – плюс 9% до того бюджету, який був схвалений.

На що планує Трамп витратити ці додаткові кошти? Про це він і в Конгресі заявляв. Він планує витратити ці кошти на модернізацію американських збройних сил, на нову техніку, нове озброєння, краще екіпірування американських військовослужбовців.

Я згадував про платформу Трампа і республіканців. І в тих платформах звучала критика Обами, коли армія була недостатньо профінансована і недостатньо екіпірована. Трамп робить нахил на нарощування військової потужності США. І, вже спираючись на цю сильну позицію, він буде проводити свою зовнішню політику і в переговорах з іншими країнами, і в вирішенні конфліктних ситуацій. Але він завжди підкреслює, що інтереси США будуть стояти на першому місці.

Стосовно України. Що Україна може отримати позитивного і негативного?

Ми ще остаточно не знаємо, якою буде політика Трампа у підсумку. Але за тими його заявами, указами, промовами, які він робить, можна сказати наступне. Трамп спробує налагодити діалог між США і Росією. Однак до цього діалогу він буде підходити з позиції сили. В тому числі і з позиції військової сили.

В жодному разі команда Трампа, як проглядається, не буде, чи навіть не зможе зробити Україну "розмінною монетою", як це інколи звучить. Тому що в платформі Республіканської партії чітко зазначено, що санкції можуть бути зняті після відновлення територіальної цілісності України. Який би не був важіль Президента США вагомим, парламентський важіль політичної системи Сполучених штатів не дозволить Трампу відійти від цього постулату.

За моїми прогнозами буде зроблена спроба відновити стосунки з Російською Федерацією, налагодити нормальну комунікацію. Але цей діалог, за сьогоднішньої політики Путіна, приречений на поразку, тому що Кремль не дотримується досягнутих домовленостей і не відступає від своїх агресивних планів.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги